GKS Bełchatów przegrał z Koroną Kielce 0:3. Ta drużyna jest dysfunkcyjna!

2021-05-15 18:58:19

GKS Bełchatów przegrał z Koroną Kielce 0:3. Ta drużyna jest dysfunkcyjna!

GKS Bełchatów przegrał z Koroną Kielce 0:3 po błędach i słabej grze. Niestety wygląda na to, że "Brunatni" są najsłabszą drużyną ligi. Z taką grą trudno liczyć na utrzymanie w Fortuna 1. Lidze.

Nie można grać o utrzymanie tak, jak GKS Bełchatów zagrał w Kielcach. "Brunatnych", zwłaszcza w pierwszej połowie praktycznie nie było na boisku. Grający dziś na biało bełchatowianie tylko statystowali na boisku, zupełnie nie przeszkadzając w grze gospodarzom. Przeciętna przecież Korona na tle GKS wyglądała na świetnie poukładaną i zorganizowaną drużynę.

Po meczu właściwie było już po kwadransie, bo GKS kolejny już raz zapomniał, że na poziomie 1. ligi nie obowiązuje zasada "pierwsze piłki wolne". Tak się grało na podwórku. Niestety GKS w swoich zachowaniach czasami przypominał podwórkową drużynę. Trudno się to pisze, ale ten zespół potrzebuje wstrząsu. Czas głaskania po głowach musi się skończyć, bo zanim się obejrzymy skończy się sezon, a wraz z nim być może historia GKS na poziomie ekstraklasowego zaplecza.

Niestety zespół trenera Marcina Węglewskiego w ostatnich tygodniach wygląda na kompletnie dysunkcyjny organizm i jedna wygrana z Resovią tego nie odmieniła. Ani trener, ani sama drużyna nie dali dziś w Kielcach podstaw do tego, żeby mieć nadzieję, iż w ostatnich czterech meczach sezonu są w stanie pokazać, że to nie oni zasługują na spadek do 2. ligi.

Korona Kielce - GKS Bełchatów 3:0 (3:0)
1:0 Marcin Szpakowski (9,’)
2:0 Jacek Kiełb (15’)
3:0 Jacek Podgórski (42’)

Korona: Marcel Zapytowski - Grzegorz Szymusik (77’ Rafał Kobryń), Mario Zebić, Przemysław Szarek, Dawid Lisowski (77’ Émile Thiakane) - Jacek Kiełb, Marcel Gąsior, Marko Pervan (68’ Zvonimir Petrović), Marcin Szpakowski (77’ Adrian Bielka), Jacek Podgórski (63’ Jakub Rybus) - Jakub Łukowski.

GKS: Daniel Niźnik - Marcin Sierczyński, Kajetan Kunka, Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek - Filip Laskowski (46’ Jakub Bator), Michał Pawlik (46’ Marcin Ryszka), Waldemar Gancarczyk, Dawid Flaszka (46’ Szymon Łapiński), Mikołaj Grzelak (80’ Patryk Winsztal) - Val?rijs Šabala (46’ Maciej Mas).

żółta kartka: Gancarczyk.
sędzia: Damian Kos (Gdańsk).

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1343052 odwiedzin