Zbierz drużynę, zagraj dla Przemka!

2021-05-12 22:48:45

Zbierz drużynę, zagraj dla Przemka!

"Zakręcona pomoc dla Przemka", pod takim hasłem 23 maja odbędzie się IV Charytatywny Turniej Piłki Nożnej "Piłkarze dzieciom". Zbierz drużynę i pomóżcie w zakupie wózka inwalidzkiego dla Przemka.

Przemek ma 25 lat i od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Ze względu na porażenie czterkończynowe nigdy nie chodził, ani nie mówił. Od dzieciństwa porusza się na wózku. Ten jednak jest już leciwy i awaryjny, dlatego Przemek potrzebuje nowego wózka, który pozwoli mu w miarę normalnie funkcjonować. Przemek jest podopiecznym Fundacji Nauka i Kultura.

Od lat zbiórkę nakrętek po plastikowych butelkach na cele charytatywne prowadzi Centrum Kształcenia Zawodowego, które swoje akcje wspiera także charytatywnymi turniejami. Właśnie taki odbędzie się 23 maja na boisku Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Przemkowi nigdy nie było dane zagrać w piłkę, ale ci, którzy kopać mogą, są w stanie wesprzeć Przemka w jego dzielnej walce z przeciwnościami losu.

Turniej rozegrany zostanie na dwóch trawiastych boiskach, wytyczonych w poprzek boiska PCS. Drużyny grać będą w sześcioosobowych składach (można zgłosić 10 piłkarzy). Rywalizacja toczyć się będzie w dwóch grupach. Zawody rozpoczną się o godz. 9.

Dochód z turnieju przeznaczony będzie na zakup wózka inwalidzkiego dla Przemka. Wpisowe to zakup cegiełki w wysokości minimum 250 zł od drużyny plus tradycyjnie reklamówka nakrętek. Organizatorzy na zapisy drużyn czekają do 17 maja. Więcej informacji pod nr 608-455-384 (Andrzej Jędrzejczyk) lub 790-636-721 (Marcin Kowalski).

972.jpgArtykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1379440 odwiedzin