Derby Bełchatowa na remis

2021-05-11 22:58:56

KS Grocholice - ESPN Bełchatów na remis 2:2. Dwie najlepsze drużyny B klasy pokazały zaciętą walkę o prymat na dole zorganizowanego futbolu w Bełchatowie. Jak to w derbach, były zwroty akcji, czerwone kartki i rzuty karne. Poległych nie było, zostało dwóch rannych.

To była trzecia wiosenna kolejka B klasy, choć drugi mecz dla ESPN. Tydzień wcześniej bełchatowianie, którzy jesienią wygrali wszystkie mecze, rozbili Czartorię Ręczno 5:1. KS Grocholice do derbowego meczu prztystępowało w świetnych nastrojach po dwóch zwycięstwach 3:0 z rezerwami Włókniarza Zelów i Ruchem Chrzanowice.

Jesienią dwa razy wygrali piłkarze ESPN. Tym razem na Ampera także objęli prowadzenie po trafieniu Kacpra Banasiaka, ale jeszcze przed przerwą gospodarze wyrównali, po strzale z karnego Tomasza Nowickiego. W drugiej połowie drugą żółtą kartkę obejrzał Robert Siewier, który kilkanaście minut wcześniej pojawił się na boisku i ESPN kończyło mecz w dziesiątkę. Na domiar złego dla gości, chwilę później stracili gola na 1:2. Trafienie Radosława Wieczorka otwierało drogę do pierwszego zwycięstwa Grocholic w bełchatowskich derbach. Tak się jednak nie stało, bo dosłownie chwilę później oglądaliśmy kolejną jedenastkę. Tym razem sprawy w swoje ręce wziął kapitan ESPN Filip Śliwiński, który ustalił wynik meczu na 2:2.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Opublikowany przez FotoPiotra Niedziela, 9 maja 2021

Dla ESPN oznacza to pierwszą stratę punktów w sezonie, a dla KS Grocholicę nadzieję, że rywala zza miedzy uda się jeszcze w tabeli dogonić. Po 10 meczach ESPN ma 28 punktów. KSG, które rozegrało jeden mecz więcej, traci do lidera trzy oczka.

KS Grocholice - ESPN Bełchatów 2:2 (1:1)
0:1 Kacper Banasiak (23’)
1:1 Tomasz Nowicki (41’ karny)
2:1 Radosław Wieczorek (75’)
2:2 Filip Śliwiński (79’)

KSG: Kowalski - Schabowski, Wiczorek (85’ Zając), Orlik, Gierczak (25’ Michalczyk), Chmielewski, Nowicki, Drobniewski (67’ Dylewski), Motylski (88’ Czech), Jędrysiak, Drudziński (60’Figlus).
ESPN: Gładysz - Napieraj, Pawlik, Śliwiński, Szewczyk, Piechowicz, Berensztajn (73’ Michalski), Banasiak, Ozga (72’ Lipiński), Janeczek, Przybylski (56’ Siewier).

czerwona kartka: Robert Siewier (71’ ESPN)
żółte kartki: Motylski, Czech (KSG) - Siewier, Michalski (ESPN)

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378455 odwiedzin