Marta Dudek rozpoczęła sezon letni zwycięstwem w Pszczynie

2021-05-08 21:56:19

Marta Dudek rozpoczęła sezon letni zwycięstwem w Pszczynie

Marta Dudek zwycięstwem w turnieju w Pszczynie rozpoczęła sezon letni. Bełchatowianka reprezentująca klub ST Winner Piotrków Tryb. ma też za sobą udział w zgrupowaniu kadry narodowej.

Na Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 12 do Pszczyny Marta Dudek pojechała tuż po tygodniowym pobycie na obozie kadry w Żywcu. Polski Związek Tenisowy zabrał tam zawodniczki z pierwszej dziesiątki rankingu PZT do lat 12. 

W pięknym obiekcie Śląskiego Centrum Tenisa w Pszczynie wystartowało 16 zawodniczek, które w pierwszej rundzie podzielono na grupy. Marta Dudek przebrnęła tę fazę jak burza. Bez straty seta pokonała kolejno: Wiktorię Nowicką (Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna) 6:3, 7:6 , Zuzannę Bąk (KP Sokół Rzeszów) 6:3, 6:1 i Weronikę Kawę (BKT Advantage Bielsko-Biała) 6:1, 6:0.

W ćwierćfinale Marta oddała tylko dwa gemy Annie Czechowicz (Uczniowski Klub Sportowy AKTYWNI 44 Łódź), wygrywając 6:1, 6:1. Starcie półfinałowe okazało się najtrudniejszym pojedynkiem. Marta pokonała Aleksandrę Leś (Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna) 6:4, 4:6, 10-4, a następnie, w finale wygrała z Jessicą Pabisiak (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław), triumfując 6:2, 6:0.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1343048 odwiedzin