Dusan Petković także opuszcza PGE Skrę Bełchatów

2021-05-05 22:28:13

Dusan Petković także opuszcza PGE Skrę Bełchatów

Dusan Petković to kolejny Serb, który nie będzie reprezentował barw PGE Skry Bełchatów w przyszłym sezonie PlusLigi. Atakujący, który w zakończonym sezonie był kluczowym graczem bełchatowskiej drużyny żegna się z zespołem po dwóch sezonach spędzonych w klubie.

Po tym, jak PGE Skrę Bełchatów opuścił Milan Katić, teraz z klubem pożegnał się również jego rodak Dusan Petković. Serb dołączył do PGE Skry w 2019 roku po znakomitym sezonie we włoskiej Serie A, gdzie był najlepiej punktującym zawodnikiem w całej lidze.

W pierwszym sezonie serbski atakujący dobrze uzupełniał się z Mariuszem Wlazłym i spełnił oczekiwania zarządu klubu, dlatego przedłużył swoją umowę. W kolejnym dzielił swoją pozycję z Bartoszem Filipiakiem, a w końcówce sezonu pokazał, że jest klasowym atakującym i ciągnął grę drużyny. Mimo dobrej postawy, Petković pożegna się z PGE Skrą.

- Moją ambicją po przyjściu do PGE Skry z Włoch, oczywiście było mistrzostwo Polski. Dałem swoje sto procent dla drużyny, by to osiągnąć, ale niestety czasami to nie wystarczy. PGE Skra ma wspaniałych fanów i chciałbym im powiedzieć, żeby zawsze byli z klubem, także w tych słabszych momentach. Dziękuję za dobre chwile, bo takie spędziłem w Bełchatowie - mówi Petković.

- Mimo że Dusan długo wchodził w miniony sezon i sam nie był zadowolony ze swojej dyspozycji, bo to zawodnik bardzo ambitny, w drugiej jego części i w play-offach pokazał, jakim jest wartościowym graczem. Przy kontuzji Bartosza Filipiaka wziął odpowiedzialność i ciężar gry w ataku na siebie i z tego się wywiązał. Bardzo dziękuję mu za dwa lata spędzone w PGE Skrze Bełchatów - mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

Fot. PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: Informacja prasowa PGE Skry Bełchatów

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378467 odwiedzin