Milan Katić opuszcza PGE Skrę Bełchatów. To początek transferowej karuzeli?

2021-05-04 22:44:31

Milan Katić opuszcza PGE Skrę Bełchatów. To początek transferowej karuzeli?

Milan Katić opuszcza PGE Skrę Bełchatów. Po czterech latach serbski przyjmujący opuścił klub z hali Energia. W PlusLidze rusza transferowa karuzela.

Milan Katić w 2017 roku dołączył do drużyny PGE Skry Bełchatów, która  sięgnęła po Superpuchar Polski (rok później to trofeum zdobył z PGE Skrą jeszcze raz) i mistrzostwo kraju, a w 2019 roku dotarła do Final Four Ligi Mistrzów. Często pełnił w PGE Skrze rolę zmiennika, uzupełnienie składu, ale zwłaszcza ostatnio, był ważnym punktem drużyny.

- Mogę powiedzieć, że to był mój najlepszy czas za granicą i mówić o klubie w samych superlatywach. Tak było od samego początku do końca. Trochę jest smutno odejść z miejsca, w którym czujesz się jak w domu, jak ze swoją rodziną. To jednak też fajny moment dla mnie jako zawodnika, ale też dla klubu. Po czterech latach czasem czuje się chęć zmiany i ja to mam. PGE Skrze życzę wszystkiego najlepszego - mówi Katić.

- W każdej drużynie jest taki zawodnik jak Milan, czyli taki, który pełni bardzo wartościową rolę. Serb wypełnił ją w PGE Skrze w całości i bardzo dziękuję mu za te cztery lata, szczególnie w ostatnim sezonie, który był dla nas wyjątkowo trudny. Mieliśmy uraz Taylora Sandera w pierwszej części sezonu, a Milan pokazał, jak wartościowym jest zawodnikiem. To gracz o określonych predyspozycjach ultradefenywnych. Ma świetne przyjęcie, bardzo dobry charakter, był dobrym duchem drużyny. To były świetne cztery lata, za które mu bardzo dziękuję! - mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

Odejście Katicia to pierwsza, potwierdzona zmiana personalna w klubach PlusLigi, w której transferowa karuzela dopiero zacznie się rozkręcać. Wiele wskazuje na to, że sporo zmian czeka triumfatora Ligi Mistrzów, Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Już od kilku miesięcy mówi się, że do klubowych mistrzów Europy i wicemistrzów Polski dołączy Norbert Huber, który także ma opuścić bełchatowską drużynę.

Jakie jeszcze zmiany czekają PGE Skrę? Wróble już od jakiegoś czasu ćwierkają, że w nowym sezonie drużyny nie poprowadzi już Michał Mieszko Gogol. Natomiast do powrotu do Bełchatowa ma się szykować Aleksandar Atanasijević, grający we włoskiej Perugii.

fot. PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378446 odwiedzin