Włókniarz Zelów i Omega Kleszczów ze zmiennym szczęściem

2021-04-26 19:00:32

Włókniarz Zelów i Omega Kleszczów ze zmiennym szczęściem

Włókniarz Zelów i Omega Kleszczów ze zmiennym szczęściem rywalizują na boiskach łódzkiej IV ligi. Po serii słabszych meczów z czołówką na zwycięskie tory wróciła Omega, zaś zelowianie po bardzo dobrym miesiącu zanotowali drugą porażkę z rzędu.

Omega Kleszczów wygrała trzeci mecz z rzędu, a drugi, w którym zaaplikowała rywalom cztery gole. Po zwycięstwie w derbach powiatu bełchatowskiego z Włókniarzem Zelów 4:0, w takim samym stosunku kleszczowianie odprawili z kwitkiem Termy Ner Poddębice. Mecz rozstrzygnął się jeszcze przed przerwą, kiedy gospodarze prowadzili już 3:0 po golach Roberta Tomesza, Roberta Kowalskiego i Adriana Ociepy. Ten ostatni w drugiej połowie ustalił wynik na 4:0 dla Omegi.

Zespół trenera Jacka Berensztajna wiosnę zaczął od meczów z czołówką ligi. ŁKS II, Warta Sieradz i Orkan Buczek okazały się za mocne, ale z pozostałymi rywalami Omega radziła sobie bardzo dobrze. W minioną środę kleszczowianie pojechali do notującego bardzo dobrą passę Włókniarza Zelów, którego po dubletach Krzysztofa Kowalskiego i Mikołaja Boćka pokonała 4:0. Teraz tę passę podtrzymała, równie efektownie bijąc Termy.

Tymczasem Włókniarz do meczu z Omegą prezentował się rewelacyjnie. Wprawdzie na inaugurację wiosny zelowianie przegrali z Borutą Zgierz, ale potem zanotowali serię pięciu zwycięstw z rzędu! Zespół trenera Dawida Wnuka zatrzymała dopiero Omega. Niestety Włókniarz na ziemię został sprowadzony brutalnie, bowiem w minionej kolejce doznał drugiej porażki z rzędu. Tym razem lepsza okazała się Pogoń Zduńska Wola. Niebiesko-biało-zieloni przegrali trochę na własne życzenie, bowiem w Zduńskiej Woli, po trafieniach Błażeja Kaliskiego i debiutanckim golu w zelowskich barwach Pawła Majchrowskiego, Włókniarz prowadził już 2:0.

Niestety zelowianie przekonali się, że w piłce to często wynik dający złudne poczucie bezpieczeństwa. Pogoń zebrała się w sobie, doprowadziła do remisu, a w ostatniej akcji zadała decydujący cios, wygrywając 3:2.

O ile Omega najgroźniejszych rywali ma już za sobą, to Włókniarz dopiero będzie grał z ligową czołówką. Już w najbliższej kolejce zmierzy się z wiceliderem, Wartą Sieradz.

IV liga, grupa łódzka, 27. kolejka:
 
* Pogoń Zduńska Wola - Włókniarz Zelów 3:2 (0:1)
Bramki dla Włókniarza: Kaliski (43’), Majchrowski (49’)
Skład wyjściowy Włókniarza: Pajkert - Majsak, Łucki, Bendkowski, Majchrowski - Kaliski, Boczkiewicz, Jaszczak, Świątkiewicz, Rosiak - Maciejewski

Omega Kleszczów – KEEZA Termy Ner Poddębice 4:0 (3:0)
Bramki: Robert Tomesz 23, Robert Kowalik 35, Adrian Ociepa 39, 50
Omega: Paweł Wiśniewski (85′ Dylak) – Kowalik, Zieliński, Niedbała, Pieniążek – Roczek (65′ Lipertowicz), Michalak (65′ Marcel Nowak), Bociek (61′ Smuga), Bąkowicz, Tomesz ż – Krzysztof Kowalski (35′ Ociepa).

fot. Piotr Tokarczyk / FotoPiotr

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378441 odwiedzin