PGE Skra Bełchatów bez medalu. Przegrała decydujący mecz

2021-04-21 22:17:17

PGE Skra Bełchatów bez medalu. Przegrała decydujący mecz

PGE Skra Bełchatów nie zdobędzie medalu PlusLigi, a w nowym sezonie nie zagra w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Bełchatowianie w decydującym meczu o miejsce na podium przegrali na własnym parkiecie z Vervą Warszawa Orlen Paliwa. To smutny koniec sezonu dla drużyny, która kończy rozgrywki z niczym.

PGE Skra Bełchatów w ostatnim meczu sezonu zagrała słabo. Goście z Warszawy byli zespołem lepszym na zagrywce, w ataku, pod siatką i w przyjęciu. Właściwie dopiero w trzecim secie bełchatowianie nawiązali z rywalem wyrównaną walkę, ale zespół Vervy nie popełnił błędu, drużyn, które notują rozprężenie prowadząc po dwóch setach. Andrzej Wrona i spółka nie dali PGE Skrze nadziei na odrobienie strat.

Własne boisko w rywalizacji o brąz nie było atutem. Każdy z trzech meczów wygrywali goście i rozstawienie PGE Skry stało się jej zmorą. W niedzielę w Warszawie bełchatowianie zagrali pewnie i skutecznie. W środowe popołudnie we własnej hali sprawiali wrażenie zespołu zmęczonego sezonem.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU

Sezonem, który pójdzie w zapomnienie, bo PGE Skra kończy go z niczym. Bez medalu i bez miejsca w Lidze Mistrzów, tak jak dwa lata temu. Żółto-czarni kończą sezon na 4. miejscu, czyli takim jakie zajęli po rundzie zasadniczej (Verva na podium wskoczyła z szóstej lokaty po pierwszej części sezonu). To czwarte miejsce, o które PGE Skra do końca tak bardzo się biła na początku roku okazało się szczytem możliwości drużyny Michała Mieszko Gogola. W play-off PGE Skra potrafiła wyeliminować Asseco Resovię i zagrać jeden piękny mecz z ZAKSĄ. Na medal to za mało.

PGE Skra Bełchatów - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 0:3 (20:25, 20:25, 22:25)
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Petković, Sawicki, Huber, Piechocki (libero) oraz Filipiak, Mitić, Bieniek
VERVA: Trindad, Kwolek, Nowakowski, Superlak, Grobelny, Wrona, Wojtaszek (libero) oraz Szalpuk.

fot. Filip Olejniczak

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378453 odwiedzin