PGE Skra Bełchatów gra dalej o medal PlusLigi. Jastrzębie mistrzem Polski

2021-04-18 22:16:19

PGE Skra Bełchatów gra dalej o medal PlusLigi. Jastrzębie mistrzem Polski

PGE Skra Bełchatów pokonała Vervę Orlen Paliwa Warszawa 3:1 w drugim meczu o brązowy medal PlusLigi i wciąż jest w grze o zapewnienie sobie miejsca na podium. W środę decydujący mecz w hali Energia. Tymczasem niespodziewanie tytuł mistrza Polski zapewniła sobie drużyna Jastrzębskiego Węgla.

PGE Skra Bełchatów po przegranym 2:3 meczu u siebie była pod ścianą. W Warszawie bełchatowianie musieli wygrac, by przedłużyć marzenia o medalu. Tymczasem pierwszy set nie zapowiadał, że żółto-czarni będą w stanie przedłużyć jeszcze rywalizację. Drużyna z Warszawy zdemolowała bełchatowian zagrywką, a na blok rywali kilka razy nadział się nawet Dusan Petković, który od kilku tygodni ciągnie grę PGE Skry.

Na szczęście podopieczni Michała Mieszko Gogola wrócili do gry w drugim secie. W końcu poradzili sobie z zagrywką gospodarzy i zaczęli grać swoje. W efekcie gra się wyrównała, ale PGE Skra była w stanie narzucić swoje warunki.

W miarę upływu gry PGE Skra sama także zaczęła kąsać mocną zagrywką. To był klucz do odniesienia zwycięstwa. Świetny mecz zagrał pod siatką Karol Kłos. Rodowity warszawiak, stał się już legendą PGE Skry Bełchatów i w niedzielne popołudnie poprowadził swój zespół do wygranej, odbierając na koniec nagrodę dla zawodnika meczu.


PGE Skra Bełchatów zwycięstwem w Warszawie przedłużyła rywalizację o brązowy medal PlusLigi. Trzecie, decydujące starcie odbędzie się w środę w hali Energia o godz. 17.30.

Mimo, że gra o najniższy stopień podium wciąż trwa, w niedzielę poznaliśmy nowego mistrza Polski. Niespodziewanie tytuł zapewniła sobie drużyna Jastrzębskiego Węgla, która po raz drugi pokonała Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1. Tym samym w tabeli wszechczasów polskiej siatkówki w tym roku kędzierzynianie nie dogonią PGE Skry Bełchatów w ilości zdobytych tytułów.


VERVA Warszawa ORLEN Paliwa - PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:13, 21:25, 22:25, 23:25)
VERVA: Trinidad, Kwolek, Nowakowski, Superlak, Grobelny, Wrona, Wojtaszek (libero) oraz Król, Kozłowski
PGE Skra: Łomacz, Sawicki, Kłos, Petković, Ebadipour, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Milczarek, Filipiak, Mitić, Huber.

fot. PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378455 odwiedzin