Jakub Domurad powalczy z Kubańczykiem

2021-04-15 22:16:20

Jakub Domurad powalczy z Kubańczykiem

Jakub Domurad w piątek rozpoczyna udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Boksie. Reprezentant bełchatowskiej Gardy w swojej pierwszej walce zmierzy się z Kubańczykiem.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Kielcach formalnie trwają od soboty, kiedy to zaczęły zjeżdżać ekipy z całego świata. Ale pierwsze walki rozpoczęły się dopiero we wtorek. Wcześniej odbyło się losowanie drabinek turniejowych w poszczególnych kategoriach wagowych.

Jakub Domurad, wychowanek Gardy Bełchatów startuje oczywiście w najcięższej kategorii powyżej 91 kilogramów. Kuba rozpoczyna turniej od drugiej rundy. W 1/16 finału, jak większość zawodników, miał wolny los, toteż rozpocznie rywalizację od 1/8 finału. W tej rundzie bełchatowianin skrzyżuje rękawice z reprezentantem Kuby Fernando Arzolą.

"Superciężki" z Gardy Bełchatów jest ostatnio w świetnej formie, toteż, nie zapeszając, liczymy na awans do ćwierćfinału. Pojedynek Jakuba Domurada z Kubańczykiem odbędzie się w popołudniowej sesji zawodów, rozpoczynającej się o godz. 14. Zawody można oglądać na kanale YouTube.

W Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Kielcach startuje 414 bokserów z roczników 2002 i 2003 (274 zawodników i 140 zawodniczek). Kadra Polski liczy 20 osób.

fot. Polski Związek Bokserski

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380332 odwiedzin