PGE Skra Bełchatów oddala się od medalu. Dziwna porażka z Vervą Warszawa

2021-04-14 20:20:34

PGE Skra Bełchatów oddala się od medalu. Dziwna porażka z Vervą Warszawa

PGE Skra Bełchatów oddaliła się od brązowego medalu PlusLigi. Bełchatowianie, trochę na własne życzenie przegrali dzisiaj we własnej hali po dramatycznym tie-breaku, choć wcześniej potrafili wygrywać sety do 15 i 10. Drugi mecz w niedzielę w stolicy.

PGE Skra Bełchatów musiała radzić sobie bez dwóch kontuzjowanych przyjmujących Taylora Sandera i Milana Katicia, toteż w pierwszym składzie zagrał młody Mikołaj Sawicki. Zagrał jednak bez kompleksów, a pierwszym secie bełchatowianie wygrali pewnie do 15.

Niestety postawa obu drużyn była w środowy wieczór bardzo nierówna. W drugim secie bełchatowianie nie radzili sobie już dobrze z zagrywką gości. Efekt - porażka do 20. Wydawało się, że mecz w końcu będzie wyrównany, ale w trzecim secie to drużyna ze stolicy zagrała bardzo słabo. Koncert gry dał za to Dusan Petković, w decydującej fazie play-off najlepszy zawodnik PGE Skry, ciągnący grę drużyny.

W czwartym secie PGE Skra nie poszła jednak za ciosem. Przeciwnie, słabszy początek, który zapewnił gościom przewagę dał im pewną wygraną w tym secie do 19. Tym samym drużyny zagrały tie-breaka, który paradoksalnie okazał się najbardziej zaciętą rozgrywką tego meczu. Bełchatowianie prowadzili już trzema punktami po dobrej grze na zagrywce, ale goście doprowadzili do gry na przewagi. Pierwsze piłki meczowe miała PGE Skra, ale ich nie wykorzystała. Verva okazała się skuteczniejsze i drugą ze swych piłek meczowych zakończyła zdobytym punktem. 21:19 i wygrana gości, która przybliża ich do brązowego medalu.

Drugi mecz tej rywalizacji odbędzie się w niedzielę o godz. 14:45 w warszawskiej Arenie Ursynów. PGE Skra aby marzyć o medalu i grze w nowym sezonie w Lidze Mistrzów musi w stolicy wygrać. Wówczas rywalizacja wróci do Bełchatowa. Dzisiaj o godz. 20.30 rozpocznie się też rywalizacja finałowa pomiędzy Grupą Azoty ZAKSA i Jastrzębskim Węglem.

PGE Skra Bełchatów - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 2:3 (25:15, 20:25, 25:10, 19:25, 19:21)
PGE Skra: Łomacz, Sawicki, Kłos, Petković, Ebadipour, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Milczarek, Mitić, Filipiak
VERVA: Trinidad, Kwolek, Nowakowski, Superlak, Grobelny, Wrona, Wojtaszek (libero) oraz Szalpuk, Król, Kozłowski.

fot. PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378462 odwiedzin