PGE Skra Bełchatów bez Taylora Sandera walczy o brązowy medal PlusLigi

2021-04-14 00:23:10

PGE Skra Bełchatów bez Taylora Sandera walczy o brązowy medal PlusLigi

PGE Skra Bełchatów rozpoczyna walkę o brązowy medal PlusLigi. Już dzisiaj bełchatowianie zmierzą się w pierwszym meczu z Vervą Warszawa Orlen Paliwa. PGE Skra będzie musiała radzić sobie bez Taylora Sandera, który nie zagra już do końca sezonu.

Po półfinałowych bataliach w play-off PlusLigi opadł już kurz. PGE Skra Bełchatów bardzo dobrze zaprezentowała się w drugim meczu przeciwko Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, wygrywając u siebie 3:1. Niestety w decydującym meczu, w minioną niedzielę lepsi okazali się jednak kędzierzynianie i to oni zameldowali się w finale. PGE Skrze pozostała walka o brązowy medal.

- Gra o brązowy medal i miejsce w Lidze Mistrzów to bardzo duża wartość - mówi Michał Mieszko Gogol, trener PGE Skry Bełchatów. - W tamtym roku też zajęliśmy trzecią lokatę, ale przez pandemię nie otrzymaliśmy medali. Pozostał nam niedosyt i poczucie niedokończonej pracy. W tym sezonie mamy okazję dostać ten medal, jeśli pokonamy Vervę Warszawa Orlen Paliwa i taki cel musi nam teraz przyświecać - podkreśla szkoleniowiec.

PGE Skra Bełchatów w rywalizacji o brąz będzie musiała radzić sobie bez Taylora Sandera. Amerykanin pechowo upadł podczas niedzielnego meczu z ZAKSĄ i nabawił się kontuzji "skręcenia stawu skokowego z awulsyjnym złamaniem". Leczenie oraz rehabilitacja potrwają minimum trzy tygodnie, co oznacza, że reprezentant USA w tym sezonie już nie zagra i nie pomoże PGE Skrze w walce o medal.

Dla PGE Skry to o tyle trudna sytuacja, że nie w pełni zdrowy jest także Milan Katić i jego występy w meczach o brąz też stoją pod znakiem zapytania. Z przyjmujących pozostaje więc tylko Milan Ebadipour i mało doświadczony Mikołaj Sawicki, który zastąpił Sandera w niedzielnym meczu. W odwodzie jest oczywiście jeszcze drugi libero Robert Milczarek.


Verva Warszawa to szósty zespół fazy zasadniczej. W ćwierćfinałach play-off drużyna ze stolicy w trzech meczach wyeliminowała Trefl Gdańsk Mariusza Wlazłego. W półfinałach warszawianie nie dali już jednak rady Jastrzębskiemu Węglowi, przegrywając dwa mecze (2:3 i 1:3).

PGE Skra Bełchatów w swojej historii sięgnęła po 14 medali mistrzostw Polski. Tych najcenniejszych było dziewięć, zaś po brązowe medale sięgała trzy razy (2002, 2015, 2016). Tylko raz, w 2004 roku bełchatowianie przegrali rywalizację o brąz.

Początek pierwszego meczu z Vervą Warszawa o godz. 17.30 w środę. Drugie spotkanie odbędzie się w niedzielę o godz. 14.45 w Warszawie. Jeśli dwa mecze nie wyłonią brązowego medalisty rywalizacja na decydujące, trzecie spotkanie wróci do Bełchatowa.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378445 odwiedzin