PGE Skra Bełchatów w rewanżu bez Milana Katicia. Czy stać ją na wygraną?

2021-04-07 16:21:33

PGE Skra Bełchatów w rewanżu bez Milana Katicia. Czy stać ją na wygraną?

PGE Skra Bełchatów w środowym rewanżu przeciwko Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, w półfinale PlusLigi zagra bez Milana Katicia. Serb doznał kontuzji. Czy osłabiona PGE Skra przedłuży rywalizację do trzeciego meczu?

Milan Katić w dzisiejszym meczu nie zagra z powodu kontuzji mięśni brzucha, której nabawił się już po sobotnim, pierwszym meczu półfinałów play-off. W przegranym 0:3 meczu Serb nie zagrał. W ostatnich tygodniach pełnił rolę zmiennika dla Taylora Sandera. W sumie do tej pory Katić zagrał w 16 meczach ligowych, głównie w pierwszej części sezonu, kiedy Amerykanin nie był jeszcze gotowy do gry. Na razie nie wiadomo, czy serbski przyjmujący zdąży się wyleczyć na mece o medale PlusLigi.

Tymczasem PGE Skra Bełchatów przygotowuje się do decydującego starcia z Grupą Azoty ZAKSA. Wygrana pozwoli przedłużyć nadzieje na finał play-off. Jeśli bełchatowianie w środowy wieczór we własnej hali jednak przegrają, pozostanie im walka o brązowe medale.

- Zostało nam tylko walczyć. Musimy podjąć rękawicę. ZAKSA zagra dobrą, systemową siatkówkę. Potrafią zaprezentować się wspaniale, ale my też jesteśmy w stanie to zrobić. Musimy tylko w siebie uwierzyć i zrobić to, co mamy do zrobienia - mówił po sobotnim meczu Taylor Sander.

Początek meczu numer dwa o godz. 20.30. Jednym z kluczowych elementów tego spotkania może być serwis. - Na pewno będziemy ryzykować na zagrywce, bo mamy ludzi, którzy są w stanie punktować w polu serwisowym. W środę gramy o wszystko, więc postawimy na ten element - mówi Norbert Huber. - Nie mamy nic do stracenia. Trzeba się skupić tylko i wyłącznie na dobrej grze. Może nie powinniśmy tyle mówić o tym spotkaniu, ale po prostu skupić się na tym, co potrafimy robić, czyli na siatkówce, a nie obiecywaniu różnych rzeczy. Wygrywa się dobrą postawą na boisku i zdobytymi punktami - kończy Huber.

fot. PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378441 odwiedzin