Jakub Domurad zbił Litwina na miazgę. Pojedzie na mistrzostwa świata!

2021-03-22 18:27:13

Jakub Domurad jedzie na mistrzostwa świata juniorów! Wychowanek Gardy Bełchatów wygrał turniej na Litwie, dwóch rywali posyłając na deski już w pierwszych rundach. Bełchatowianin jest pewnym punktem kadry na mistrzostwa globu, które w kwietniu odbędą się w Kielcach.

Oficjalna nominacja dla Jakuba Domurada do bełchatowskiego klubu jeszcze nie wpłynęła, dlatego w Gardzie na razie tonują nastroje, ale to, że pięściarz z Bełchatowa pojedzie na mistrzostwa Europy jest praktycznie pewne. W miniony weekend Kuba wrócił z Wałcza ze zgrupowania kadry juniorów, a już w najbliższą niedzielę wyjeżdża na kolejny obóz, tym razem do Cetniewa. We Władysławowie będzie przygotowywał się już do mistrzostw świata.

Jakub Domurad z bardzo dobrej strony w międzynarodowych turniejach pokazauje się już od kilku miesięcy. Ostatnio wygrał w swojej kategorii wagowej +91 kg turniej XVI Memoriał Danasa Pozniakasa w Wilnie. Bełchatowianin zapracował na miano najlepszego zawodnika turnieju, poświęconego pamięci mistrza olimpijskiego z 1968 roku. W finale litewskiego turnieju w pierwszej rundzie znokautował reprezentanta gospodarzy Nojusa Ivanauskasa. Kuba wyprowadził cios niemal równo z gongiem. Sędzia zaczął liczyć Litwina, ale szybko przerwał, bo nie był on w stanie się podnieść. To być ciężki nokaut.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez kuba domurad (@kuba_domurad)

To był drugi nokaut w wykonaniu Jakuba Domurada w wileńskich zawodach. Wcześniej w półfinale, także w pierwszej rundzie pokonał  Estończyka Mario Erjazova.

To drugi udany występ międzynarodowy Kuby Domurada w ostatnim czasie. Przed turniejem na Litwie kadrowicze gościli Blossin koło Berlina na 26. Pucharze Brandenburgii. Jakub Domurad z Niemiec przywiózł srebrny medal. Pokonał tam dwóch pięściarzy niemieckich - Amina Ouchaou i Olega Ferticha, a przegrał z Nikitą Putilovem.

W ostatnich tygodniach Jakub Domurad wygrał cztery z pięciu walk z zagranicznymi rywalami. W kadrze juniorów chwalą wychowanka trenera Arkadiusza Żurawskiego z bełchatowskiej Gardy.

Niesamowite wrażenie zrobił Kuba Domurad, który w Wilnie porozbijał w pierwszych rundach swoich przeciwników. W Niemczech raz przegrał, dwa razy wygrał, a na Litwie znów potwierdził potencjał. Ma czym uderzyć – podkreślił trener kadry juniorów Dariusz Kochanowski, w rozmowie dla portalu Polskiego Związku Bokserskiego, pzb.com.pl.

- Forma jest coraz lepsza i zmierzamy w dobrym kierunku. Jestem przekonany, że dyspozycja na Mistrzostwa Świata będzie jak nigdy – mówi sam Jakub Domurad, w rozmowie dla tego samego serwisu PZB. - Przeważałem pod każdym względem, byłem silniejszy, szybszy i naprawdę świetnie mi się boksowało na Litwie. W Niemczech miałem więcej rund, ale tutaj w Wilnie triumfowałem bardzo przekonywająco – mówił Kuba Domurad.

Jakub Domurad w maju skończy 19 lat. Od czterech lat trenuje pod okiem Arkadiusza Żurawskiego w klubie Garda Bełchatów. W listopadzie ubiegłego roku wystąpił już w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Budvie w Czarnogórze. W przyszłym tygodniu w Cetniewie rozpocznie przygotowania do mistrzostw świata juniorów. Nadmorskie zgrupowanie ostatecznie wyłoni kadrę na mistrzostwa, ale po tym, w jakiej formie jest Kuba wydaje się, że powinien mieć pewne miejsce w składzie biało-czerwonych.

Mistrzostwa Świata Youth odbędą się w Kielcach w dniach 10-24 kwietnia. Co ciekawe, w blisko stuletniej historii polskiego boksu, będą to pierwsze zawody rangi mistrzostw świata w naszym kraju. Do kieleckiej Hali Legionów ma przyjechać nawet 600 zawodników z całego świata. Walki będzie można oglądać m.in. w TVP Sport.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380321 odwiedzin