Marta Dudek wicemistrzynią Polski w deblu

2021-03-21 18:16:15

Marta Dudek została halową wicemistrzynią Polski do lat 12 w grze podwójnej. Podczas mistrzostw w Bielsku-Białej zawodniczka Winnera Piotrków dotarła też do ćwierćfinału w singlu.

Marta Dudek wystąpiła w Halowych Mistrzostwach Polski do lat 12, które odbyły się w Bielsku-Białej. W grze podwójnej bełchatowianka zagrała w parze z Darią Demhel ze Szczecińskiego Centrum Tenisowego Prawobrzeże. Dziewczyny zostały w turnieju rozstawione z numerem dwa. W pierwszej rundzie miały wolny los, bezpośrednio awansując do ćwierćfinału. W nim pokonały 6:3, 6:0 Jessicę Pabisiak (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław) i Maję Sobiesiak (Krzycka Park – Sekcja Tenisa WKS Śląs Wrocław). W półfinale bełchatowsko-szczecińska para zmierzyła z rozstawioną z trójką parą – Emilia Knapik (BKT Advantage Bielsko-Biała) i Martyna Sikora (Stowarzyszenie Morelowa Tennis Club Warszawa). Para Dudek-Demhel zwyciężyła 6:4, 6:2 i awansowała do finału. W meczu o tytuł mistrzowski nie brakowało ciekawych wymian. Po zaciętej rywalizacji Marta Dudek i jej deblowa partnerka uległy 5:7, 6:7 (2) rozstawionej z jedynką parze Lena Markowska (KS Górnik Bytom) i Oliwia Sybickia (Miejski Klub Tenisowy Stalowa Wola).

Marta Dudek w Bielsku-Białej zagrała także w grze pojedynczej. Do turnieju przystępowała z numerem sześć. W pierwszej rundzie, bez straty gema pokonała Magdaleną Rybakowską (Stowarzyszenie Tenisowe TieBreak). W walce o ćwierćfinał okazała się lepsza od Adriany Stępień (Fundacja Wschodnia Kielce) 6:1, 6:2 i pewnie awansowała do ćwierćfinału. Tutaj na drodze Marty stanęła turniejowa jedynka, Oliwia Sybicka. Po zaciętej walce faworyzowana zawodniczka ze Stalowej Woli wygrała 6:3, 6:7 (1), 10:4. Warto dodać, że był to jedyny mecz w turnieju, w którym późniejsza zwyciężczyni przegrała seta.

Przypomnijmy, że przetarciem dla Marty Dudek przed mistrzostwami kraju były halowe mistrzostwa województwa łódzkiego. Bełchatowianka sięgała w nich po medale, zarówno w kategorii do lat 12, jak i w starszej kategorii do lat 14.

Marta Dudek reprezentuje barwy Szkoły Tenisa Winner Piotrków Tryb., trenując pod okiem trenerów Macieja Wściubiaka i swojego taty Piotra Dudka. Za przygotowanie motoryczne i wytrzymałościowe zawodniczki odpowiada Dariusz Rybarczyk, trener klasy mistrzowskiej, pracujący też w w lekkoatletycznym klubie UKS Czempion Bełchatów, a fizjoterapeutą Marty jest Tomasz Pieczko, pracujący na co dzień z siatkarzami PGE Skry Bełchatów.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380313 odwiedzin