Falstart Omegi Kleszczów i Włókniarza Zelów na inaugurację IV ligi

2021-03-15 22:52:41

Omega Kleszczów i Włókniarz Zelów bez zwycięstwa rozpoczęły rundę wiosenną rozgrywek łódzkiej IV ligi. Włókniarz niestety przegrał, a Omega tylko zremisowała w Zduńskiej Woli.

W meczu rozegranym w dość jesiennej atmosferze, na sztucznym, pokrytym opadłymi liśćmi boisku w Zduńskiej Woli faworytem była wyżej notowana Omega. Inauguracja rundy zawsze jednak niesie ze sobą niepewność, co do formy piłkarzy.

Od początku wydawało się jednak, że podopieczni Jacka Berensztajna nie będą mieli problemów. Już w 17. minucie gola dla Omegi strzelił Krzysztof Michalak. Kleszczowianie długo prowadzili i wydawało się, że dowiozą wynik do końca. Niestety ta kalkulacja się nie opłaciła. Drugi gol pewnie zamknąłby mecz, a tak, stało się inaczej. Już w doliczonym czasie gry gospodarze zadali cios, który sprawił, że mecz zakończył się remisem 1:1. Strzelcem wyrównującej bramki okazał się Nigeryjczyk Princewill Okachi.

W następnej kolejce Omega podejmuje u siebie Warty Sieradz.

Pogoń Zduńska Wola - Omega Kleszczów 1:1 (0:1)
0:1 Krzysztof Michalak (17’)
1:1 Princewill Okachi (90’)

Skład Omegi: Paweł Wiśniewski - Bartosz Pieniążek, Adrian Ociepa (60’ Eryk Smuga), Krzysztof Michalak, Krzysztof Kowalski (70’ Maciej Stańczyk), Patryk Niedbała, Paweł Kowalski, Mikołaj Bociek, Bartłomiej Zieliński.

Niestety porażką swój inauguracyjny mecz zakończył Włókniarz Zelów. Na własnym boisku ekipa trenera Dawida Wnuka. Przemeblowany skład Włókniarza sprawił, że gospodarzom brakowało zgrania. Goście, zwłaszcza w pierwszej połowie lepiej radzili sobie na boisku. I udokumentowali to już w 18. minucie, kiedy celnym strzałem z dystansu popisał się Kamil Andrysiak. Piłka po rykoszecie trafiła do bramki bezradnego Szymona Pajkerta.

Utratę gola Włókniarz przypłacił także... utratą trenera. Zaraz po stracie bramki szkoleniowiec zelowian Dawid Wnuk obejrzał czerwoną kartkę.

W 34. minucie było już 0:2. Po rzucie rożnym dla Włókniarza goście wyprowadzili błyskawiczną kontrę, kilkoma podaniami uruchomili Patryka Pietrasiaka, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem zelowian podwyższył wynik.

W drugiej połowie Włókniarz zagrał już lepiej. Gospodarze starali się wyrównać, zagrożenie pod bramką rywali tworząc głównie po stałych fragmentach gry. Niestety nie udało się ich zamienić na gole, choć blisko byli choćby Adrian Łucki, czy debiutujący w niebiesko-Biało-Zielonych barwach Igor Świątkiewicz.

Za tydzień Włókniarz gra na wyjeździe z Jutrzenką Warta.

Włókniarz Zelów - Boruta Zgierz 0-2 (0-2)
0:1 Kamil Andrysiak (18’)
0:2 Patryk Pietrasiak (34’)

Skład Włókniarza: Pajkert - Majsak (46’ Pawelec), Łucki, Golański, Oborowski - Jachymski (68’ Maciejewski), Boczkiewicz, Jaszczak (80’ Krajda), Świątkiewicz ż.k., Rosiak - Marcioch (55’ Zawodziński).

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378458 odwiedzin