Wraca IV liga. Co słychać w Omedze Kleszczów i Włokniarzu Zelów?

2021-03-12 23:47:35

Wraca IV liga. Co słychać w Omedze Kleszczów i Włokniarzu Zelów?

IV liga wraca do gry. Już w najbliższy weekend na boiska wracają czwartoligowcy, a wraz z nimi dwie drużyny z naszego regionu - LKS Omega Kleszczów i ZKS Włókniarz Zelów.

Po 19 meczach rundy jesiennej obie drużyny z powiatu bełchatowskiego plasują w górnej części tabeli. Zarówno dla Omegi, jak i dla Włókniarza zimowa przerwa i okres przygotowawczy do rundy wiosennej były obiecujące.

Obie nasze drużyny spotkały się w sparingu i to Włókniarz okazał się lepszy, wygrywając 3:1. Niestety ekipa trenera Dawida Wnuka okupiła ten mecz kontuzją Kamila Bendkowskiego, które zerwał więzadła krzyżowe w kolanie.

W Zelowie tej zimy zdecydowanie dużo się działo. Zelowianie sparingową zimę zaczęli od wysokiej porażki z trzecioligowym Sokołem Aleksandrów 1:8, ale potem było znacznie lepiej. Wygrane 4:2 z Jutrzenką Warta, 5:4 z Czarnymi Rząśnia i 3:2 z rezerwami GKS Bełchatów pokazały, że Włókniarz potrafi strzelać gole, chociaż także sporo ich traci. Jesienią w lidze było raczej odwrotnie, Włókniarz należał do drużyn, w których meczach pada najmniej goli.

- Każdy kibic chciałby, aby strzelać dużo bramek, a mało tracić. Czasami coś dzieje się kosztem czegoś. W tym wypadku traciliśmy mało bramek, a strzelaliśmy niewiele. Będziemy chcieli zachować tą tendencje z dobrą defensywą, za którą jest odpowiedzialny cały zespół tracąc mało goli, a dołożyć większą skuteczność i co za tym idzie więcej bramek w ofensywie - powiedział trener Dawid Wnuk w rozmowie dla facebookowego profilu klubu.

Na koniec sparingowej serii zelowianie zagrali z rezerwami obu wielkich łódzkich klubów. Z ŁKS II przegrali 0:3, a z Widzewem II wygrali 2:1.

Włókniarz zimą dobrze radził sobie na boisku, ale także i poza nim. Zimą klub z Zelowa pokaźnie poszerzył grono sponsorów i przede wszystkim wzmocnił kadrę. Hitem transferowym jest pozyskanie przez zelowian Mariusza Zawodzińskiego, którego transfer potwierdzono dosłownie na dzień przed wznowieniem rundy wiosennej. 32-letni wychowanek GKS Bełchatów ma za sobą trzy mecze w ekstraklasie, ale jak pamiętamy w zespole "Brunatnych" kariery nie zrobił i przez lata grał na niższych poziomach rozgrywek. Ostatnio w Skalniku Sulejów.

Wychowanków GKS w Zelowie nigdy nie brakowało. Wiosną w barwach Niebiesko-Biało-Zielonych grał będzie kolejny z nich - Paweł Majchrowski. 24-letni boczny obrońca grał w Lechii Tomaszów Maz., a ostatnio w Czarnych Rząśnia. Barwy ZKS reprezentował będzie też 27-letni Igor Świątkiewicz, który przychodzi z trzecioligowego KS Kutno.

Niestety oprócz wspomnianego, kontuzjowanego Kamila Bendkowskiego, trener Dawid Wnuk nie będzie mógł wiosną liczyć na Damiana Głowackiego. Filar środka pola przenosi się do Warty Sieradz.

Spokojniej zimą było w Kleszczowie, choć to nie oznacza, że w Omedze nic się nie działo. Zespół Jacka Berensztajna opuścił Piotr Mielczarek, który przeniósł się do trzecioligowca z Wielkopolski - Górnika Konin.

Natomiast do zespołu Omegi dołączył wychowanek Świtu Kamieńsk, grający ostatnio w Polonii Piotrków Tomasz Bąkowicz. Oprócz niego wiosną w Kleszczowie grać będą także młodzieżowy bramkarz Jakub Porzeżyński oraz Kacper Lipertowicz, dla którego jest to powrót do Omegi. Ostatnio grał w  Czarnych Rząśnia. Na kilkadziesiąt godzin przed startem rozgrywek Omega zakontraktowała także Macieja Stańczyka. 19-letni napastnik grał jesienią w łódzkiej okręgówce dla AKS SMS Łódź, dla którego zdobył 11 goli.

W okresie sparingowym, oprócz porażki z Włókniarzem Omega uległa także trzecioligowcom, Lechii Tomaszów Maz 2:4 i RKS Radomsko 0:1. Zespól Jacka Berensztajna zremisował też 3:3 z Orkanem Buczek i 0:0 ze Zniczem Kłobuck (śląska IV liga) oraz pokonał 6:1 Wartę Działoszyn.

Obie nasze drużyny wiosnę w IV lidze zainaugurują w sobotę. Włókniarz Zelów u siebie podejmie Borutę Zgierz, a Omega Kleszczów wyjeżdża do Zduńskiej Woli na mecz z tamtejszą Pogonią. 

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378453 odwiedzin