PGE Skra Bełchatów odpadła z Ligi Mistrzów

2021-03-04 21:15:33

PGE Skra Bełchatów odpadła z siatkarskiej Ligi Mistrzów. W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym bełchatowianie przegrali na wyjeździe z Zenitem Kazań 2:3.

Po porażce 1:3 w Bełchatowie, w drugim meczu PGE Skra potrzebowała w dalekim Tatarstanie wygrać "za trzy punkty". Bełchatowianie od początku więc nie kalkulowali. Dobra gra obronna pozwoliła na początku meczu wyprowadzać skuteczne kontry, co zaskoczyło Rosjan.

Po wygranym pierwszym secie w drugiej odsłonie bełchatowianie nie byli już tak skuteczni. Znacznie lepiej w tym elemencie radzili sobie miejscowi, którzy doprowadzili do wyrównania. To oznaczało, że PGE Skra nie może pozwolić sobie już na oddanie kolejnego seta rywalom. Zenit jednak nie zamierzał spasować. Gospodarze znakomicie zagrywali i atakowali, nie pozostawiając żółto-czarnym złudzeń. Wygrana Zenita w drugim secie oznaczała, że to Rosjanie awansowali do półfinału Ligi Mistrzów.

Jak to w siatkówce bywa, w połowie meczu rywalizacja się skończyła. Obaj trenerzy posłali na parkiet rezerwowych. Ci z Bełchatowa radzili sobie lepiej łatwo doprowadzając do tie-breaka, który jednak padł łupem gospodarzy, podobnie jak cały mecz.

PGE Skra Bełchatów kończy udział w Lidze Mistrzów na ćwierćfinale. W Final Four Champions League zagra natomiast mistrz Polski Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która wyeliminowała Cucine Lube Civitanova. Obok ZAKSY i Zenita o triumf w Lidze Mistrzów zagrają też dwa włoskie kluby Itas Trentino i Leo Shoes Modena.

Zenit Kazań - PGE Skra Bełchatów 3:2 (22:25, 25:19, 25:17, 13:25, 15:12)
Zenit: Butko, Ngapeth, Volkov, Mikhailov, Bednorz, Volvich, Golubev (libero) oraz Fedorov (libero), Surmachevisky, Voronkov, Alekno, Zemchenok
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Petković, Sander, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Milczarek (libero), Mitić, Sawicki, Huber.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1375485 odwiedzin