Lotto Triathlon Energy ponownie w Bełchatowie. Ruszyły zapisy na 18 lipca

2021-03-03 18:30:23

Lotto Triathlon Energy ponownie w Bełchatowie. Ruszyły zapisy na 18 lipca

Lotto Triathlon Energy ponownie wystartuje w Bełchatowie. 18 lipca w wodach Słoku, na szosach dojazdowych do miasta i w samym centrum Bełchatowa znów rywalizować będą "ludzie z żelaza". Zapisy na bełchatowską edycję zawodów już ruszyły.

Lotto Triathlom Energy w Bełchatowie wystartuje już po raz szósty. Na platformie TimeRecords.pl prowadzone są już zapisy. Jeden z największych triathlonowych cyklów w Polsce zawita do Bełchatowa 18 lipca.

Tradycyjnie do wyboru będą trzy dystanse, a także możliwość startu indywidualnie, bądź w sztafecie:

- 1/8 IronMan (0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze, 5,275 km biegu)
- 1/4 IronMan (0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu)
- 1/2 IronMan (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze, 21,1 km biegu)

Trasa rywalizacji będzie podobna do tej z poprzednich edycji. Tradycyjnie pływanie odbywać się będzie w zbiorniku Słok. Po wyjściu z wody sportowcy przesiądą się na rowery, którymi po pokonaniu odpowiednich pętli dotrą do Bełchatowa. W samym mieście rozegrana zostanie ostatnia - biegowa część rywalizacji, z finiszem na pl. Narutowicza.

Ubiegłoroczna edycja Lotto Triathlon Energy z powodu pandemii ograniczona była tylko do dwóch krótszych dystansów i 300 osób startujących indywidualnie. Ponieważ dystans 1/2 IronMan został odwołany, osoby które nie skorzystały z opcji zmiany dystansu są już zapisane na tegoroczną edycję bełchatowskich zawodów na "połówce" IronaMana. Miejmy nadzieję, że tym razem zawody uda się rozegrać bez przeszkód.

Tegoroczny cykl Lotto Triathlon Energy 2021 składać się będzie z pięciu zawodów. Pierwsze odbędą się 30 maja w Gniewinie. 13 czerwca odbędzie się start w Starogardzie Gdańskim. Potem będzie etap bełchatowski, a cykl zakończą sierpniowe zawody w Chełży (15 sierpnia) i Mrągowie (29 sierpnia).

ZAPISY

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378453 odwiedzin