Lechia Bełchatów zaprasza do drużyny juniorów

2021-02-25 22:07:44

Lechia Bełchatów zaprasza do drużyny juniorów

Lechia Bełchatów zaprasza na treningi zawodników w wieku od 16 do 19 lat. Pod wodzą trenera Dariusza Bartkowskiego będą mogli liczyć na występy w wojewódzkiej lidze juniorów.

LUKS Lechia Bełchatów, po wchłonięciu drużyny Zjednoczonych Gmina Bełchatów, występuje w wojewódzkiej I lidze juniorów (I Liga wojewódzka A1 junior RW). Klub zaprasza do udziału w treningach chłopców urodzonych w latach 2005-2002.

- Zaproszenie kierujemy do wszystkich chłopców lubiących grę w piłkę nożną, pragnących spróbować swoich sił na treningu lub meczu - podkreśla Grzegorz Masapust, prezes Lechii. - Klub otwarty jest dla wszystkich chłopców, w szczególności ambitnych oraz z pasją, potrafiących pogodzić trudy treningu z nauką w szkole. Wielki nacisk klub nasz kładzie nie tylko na rozwój umiejętności piłkarskich, ale również na rozwój intelektualny młodego zawodnika, rozwój własnych zainteresowań i dobre wyniki w nauce - podkreśla prezes Lechii. - Klub wychodzi z założenia, że tylko pełny rozwój młodego człowieka może przynieść oczekiwane efekty zgodne z oczekiwaniami klubu, zawodników, rodziców i społeczeństwa.

Trenerem juniorów Lechii Bełchatów jest doświadczony szkoleniowiec Dariusz Bratkowski, posiadający licencję UEFA A, były piłkarz ekstraklasowy w barwach ŁKS Łódź i także były trener tego klubu.

- Naszym celem jest przygotowanie uczniów szkół szczególnie średnich do nowoczesnych metod pracy, motywowania uczniów poprzez sport do kontynuowania nauki i rozbudzania ich potrzeb, doskonalenia swych umiejętności oraz zachęcania do podejmowania różnego typu działań - podkreśla Grzegorz Masapust opisując filozofię działania Lechii Bełchatów.

Warto podkreślić, że klub realizuje program program „Jak rozwinąć poprzez sport ucznia szkoły średniej i sprawić by odniósł sukces”. Projekt jest prowadzony na terenie powiatów: bełchatowskiego i pajęczańskiego i skierowany jest do młodzieży ze środowisk małomiasteczkowych i wiejskich, w tym popegeerowskich. Dla większości z nich rozpoczęcie nauki w szkole średniej, z dala od miejsca zamieszkania jest źródłem stresu, przykrych przeżyć i wyrzeczeń. Aby osiągnąć wyniki w nauce porównywalne z rówieśnikami z miasta muszą poświęcać jej cały wolny czas. Prowadzi to do izolacji towarzyskiej i społecznej, gdyż z braku czasu nie biorą udziału ani w życiu klasy, ani w miejscu swojego zamieszkania. Bardzo często rezygnują z kontynuowania nauki, zdarza się, że kończą kształcenie przed ukończeniem szkoły średniej. Dlatego ich przyszłość, nie tylko edukacyjna, zależy w znacznej mierze nie tylko od nauczycieli, których spotkają na swojej drodze, ale również od trenerów i instruktorów sportu, potrafiących motywować ich do aktywności (również poprzez sport).Artykuł dodał: Informacja prasowa

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378462 odwiedzin