Góra Kamieńsk otwiera stok narciarski

2021-02-11 16:12:40

Góra Kamieńsk otwiera stok narciarski

Górka Kamieńsk otwiera stok narciarski! Już od piątku na podbełchatowskiej górce będzie można szusować na nartach i deskach snowboardowych.

Wyciągi na Górze Kamieńsk ruszą w piątek, 12 lutego Od godz. 9 rano stok narciarski będzie dostępny. Otwarcie góry dla snowboardzistów i narciarzy będzie możliwe dzięki poluzowaniu rządowych obostrzeń dla sportu, które wchodzą w życie właśnie w piątek.

Stok na Górze Kamieńsk już od kilku tygodni był przygotowywany dla miłośników białego szaleństwa. Jeszcze przed obfitymi opadami śniegu trasy zjazdowe były naśnieżane. Ostatnie opady sprawiły, że białego puchu jest wystarczająco. Jak głosi komunikat z oficjalnej strony internetowej ośrodka, pokrywa śniegu wynosi od pół metra do metra. W końcu, po kilku słabych sezonach, kiedy warunki pogodowe nie pozwalały na normalne funkcjonowanie ośrodka zimą, teraz aura w końcu jest łaskawa.

Ośrodek na Górze Kamieńsk ma być czynny codziennie w godz. 9-21. Dla klientów dostępne będą kolej linowa oraz wyciąg talerzykowy i przenośnik taśmowy. Kolej linowa z czteroosobowymi kanapami może w ciągu godziny wwieźć na górę około 2 tys. osób. Talerzykowy wyciąg ma długość 700m i przepustowość na poziomie 800 osób na godzinę. Krótszy, 150 metrowy przenośnik taśmowy służy przede wszystkim do nauki jazdy i może obsłużyć do tysiąca osób na godzinę.

Na początku do dyspozycji narciarzy będą dwie, łączące się trasy nr 2 i 3, czyli w środkowej części stoku. Są one już ratrakowane i przygotowane do szusowania. Trasa nr 1, czyli po prawej stronie od wyciągu krzesełkowego (patrząc z dołu) jest ciągle naśnieżana i jeśli temperatury się utrzymają, prawdopodobnie również zostanie uruchomiona w najbliższych dniach.

Trasa główna Góry Kamieńsk liczy 760 metrów długości i szerokości od 30 do 150 metrów, a różnica wzniesień wynosi 123m. Cały stok jest oświetlony i posiada zaplecze gastronomiczne, sanitarne, łącznie z wypożyczalnią i serwisem sprzętu narciarskiego i szkółką narciarską.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1374906 odwiedzin