Mateusz Górny w czołówce sprinterów w Toruniu

2021-01-21 06:45:44

Mateusz Górny w czołówce sprinterów w Toruniu

Mateusz Górny w czołówce sprinterów podczas ogólnopolskich, halowych zawodów w Toruniu. Reprezentant Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego nie miał konkurencji w swojej kategorii wiekowej, a open lepsi okazali się tylko seniorzy.

Mateusz Górny halowe starty w nowym roku rozpoczął z przytupem i tak jak przed rokiem zaznaczył swoją obecność w czołówce nie tylko krajowych sprinterów młodego pokolenia. W ogólnopolskich zawodach lekkoatletycznych w toruńskiej hali podopieczny trenera Łukasza Mantyka z BKL biegał na 60m.

W swojej kategorii wiekowej do lat 20 Mateusz Górny w pierwszym biegu uzyskał najlepszy czas 6.94 i był to jedyny rezultat poniżej siedmiu sekund. Piotrkowianin z bełchatowskiego klubu chciał jednak jeszcze raz tego dnia zmierzyć się z lepszymi zawodnikami. Taki bieg był w kategorii... U18. Ponieważ w zawodach nie rozgrywano finałów, to do 18-latków dokooptowano także starszych biegaczy. Dzięki temu Mateusz górny mógł pobiec z reprezentantami Polski seniorów. I tylko oni okazali się od niego lepsi. Pierwszy był Rafał Pająk (6.81), drugi Adrian Brzeziński (6.82). Mateusz Górny na mecie był tuż za nimi, na trzecim miejscu, z czasem 6.84s.

- Wynik ten daje wysokie miejsce na listach światowych - komentuje występ swego podopiecznego trener Łukasz Mantyk. - To drugi czas w Europie i 14. na świecie w kategorii U20.

Kolejny start reprezentanci BKL zaplanowany mają już w najbliższą sobotę, 23 stycznia, także w hali w Toruniu.

Na marginesie warto podkreślić, że rekord Polski U20 na 600m (1:18.38) w tych zawodach ustanowił Krzysztof Różnicki z Cartusii Kartuzy, który objawił się lekkoatletycznemu światu podczas mistrzostw Polski U16 w Bełchatowie w 2018.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1476751 odwiedzin