Marta Dudek podwójną mistrzynią województwa łódzkiego

2021-01-12 23:20:55

Marta Dudek podwójną mistrzynią województwa łódzkiego

Marta Dudek halową mistrzynią województwa łódzkiego do lat 12 w tenisie ziemnym. Bełchatowianka reprezentująca klub ST Winner Piotrków Tryb. obroniła tytuł sprzed roku.

Halowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego do lat 12 rozegrano w Pabianicach, pod patronatem Stowarzyszenia Tenisa Ziemnego Return-Opoczno Białaczów. Rywalizację 14 zawodniczek podzielono na cztery grupy. Marta Dudek, która w turnieju rozstawiona była z numerem 2, trafiła do grupy B. W pierwszej fazie turnieju dwukrotnie 6:2, 6:0 pokonała odpowiednio Nelę Matysiak z MKT Łódź i Julię Hejlę z MMKT Łęczyca.

Po awansie z grupy z pierwszego miejsca bełchatowianka trafiła do głównej drabinki turniejowej. W ćwierćfinale pokonała Annę Baran z AZS Łódź, w dwóch setach nie oddając rywalce nawet gema. W półfinale Marta Dudek odprawiła z kwitkiem Annę Czechowicz z UKS Aktywni 44 Łódź, wygrywając 6:2, 6:1. W finale zaś spotkała się z turniejową jedynką Zuzanną Lesman z PKT Pabianice. realizując plan taktyczny i wytrzymując presję mentalnie Marta Dudek pokonała dobrze sobie znaną rywalkę 6:1, 6:1 broniąc tytuł mistrzyni województwa.

Marta Dudek złoto zdobyła także w grze podwójnej w parze właśnie z Zuzanną Lesman. Dwie najlepsze zawodniczki turnieju także w deblu nie miały konkurencji. W półfinale pokonały siostry Alicję i Julię Aniszewskie z MMKT Łęczyca (6:1, 7:5), zaś w finale zmierzyły się z Anną Czerwińską (Aktywni 44 Łódź) i Nadią Jasińską (MMKT Łęczyca), wygrywając 6:4, 6:0. Tym samym Marta przywiozła ze sobą z zawodów dwie statuetki za pierwsze miejsca.

Dodajmy, że Marta Dudek trenuje pod okiem trenerów Macieja Wściubiaka (ST Winner Piotrków Tryb.) i swojego taty Piotra Dudka, a także trenera lekkoatletów i biegaczy Dariusza Rybarczyka (UKS Czempion Bełchatów), który pomaga młodej tenisistce w przygotowaniu motorycznym i wytrzymałościowym.Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380318 odwiedzin