Sebastian Kwiatkowski wicemistrzem Polski w trójboju siłowym

2020-12-21 16:18:06

Sebastian Kwiatkowski wicemistrzem Polski w trójboju siłowym

Sebastian Kwiatkowski wicemistrzem Polski w trójboju siłowym w kategorii +120 kg. Bełchatowianin sięgnął po złoto podczas mistrzostw kraju, które odbyły się w Puławach.

W przysiadzie bełchatowianin zaliczył 265 kg, chociaż podczas zawodów dźwignął ciężar o 10 kg cięższy, ale sędziowie tej próby nie zaliczyli. Jak podkreśla sam zawodnik, zabrakło 3 cm głębokości przysiadu.

- Był to mój pierwszy start w przysiadzie w taśmach, wykonałem tylko dwa treningi przed zawodami pod okiem Michała Tybory - podkreśla Sebastian Kwiatkowski. - Aczkolwiek jestem zadowolony mimo, że celowałem w wynik około 280 kg, lecz ostatnio miałem zniżkę formy w przysiadach. Trochę szkoda, że sędziowie nie zaliczyli mi ostatniego podejścia bo uważam, że wszystkie przysiady tego dnia robiłem tak samo głęboko - podkreśla.

W wyciskaniu leżąc podopieczny trenera Michała Tybory wycisnął 180 kg, a w martwym ciągu dźwignął 300 kg zaczynając konkurs od ciężaru 25 kg lżejszego.

- Najbardziej zadowolony jestem z wyciskania leżąc gdzie pobiłem rekord życiowy o 5 kg ale był tam jeszcze zapas, że mógłbym atakować więcej - podkreśla Sebastian Kwiatkowski. - W martwym ciągu w końcu zaliczyłem 300 kg oficjalnie, gdyż rok temu spaliłem próby przez minimalny błąd techniczny. Aczkolwiek te 300 kg przypłaciłem małym omdleniem, niestety zmęczenie i zaniedbanie regeneracji przed startem musiało się jakoś odbić na zdrowiu - zaznacza.

Sebastian Kwiatkowski reprezentuje Stowarzyszenie Centrum Formy Dąbrowa Górnicza. Trójbój siłowy trenuje od trzech lat. W tym roku był już m.in. szósty podczas mistrzostw Polski w trójboju klasycznym i drugi w Akademickich Mistrzostwach Europy we Francji. W maju przyszłego roku bełchatowianin planuje start w mistrzostwach Polski w trójboju klasycznym.
Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1476751 odwiedzin