LUKS Astoria Szczerców Junior skończyła na fazie grupowej

2020-12-13 12:49:46

LUKS Astoria Szczerców Junior skończyła na fazie grupowej

LUKS Astoria Szczerców junior na fazie grupowej zakończyła udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu. Dziewczynom ze Szczercowa zabrakło punktu do awansu do strefy pucharowej.

Dziewczyny z LUKS Astoria Szczerców awans do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Jastrzębiu Zdroju zapewniły sobie dzięki turniejowi w Łęczycy. "Astorianki" nie chciały głośno mówić o swoich celach, ale awans z grupy na pewno był w zasięgu.

Szkoda pierwszego meczu w turnieju przeciwko Wandzie Kraków, który szczercowianki przegrały pechowo. Przypadkowe zagranie ręką w polu karnym sprawiło, że krakowianki zdobyły gola z karnego i jak się okazało, było to jedyne trafienie w tym meczu.

Niestety w drugim spotkaniu zawodów podopieczne trenera Łukasza Topolskiego przegrały 0:3 z Pogonią Tczew. Wygrana 3:1 w ostatnim grupowym meczu z AZS UAM Poznań okazała się tylko honorowym zwycięstwem, które pozwoliło LUKS Astorii Junior na zajęcie trzeciego miejsca w grupie. Wszystkie trzy gole dla "Astorianek" w tym meczu zdobyła Wiktoria Kaczmarek.

Z grupy awansowały Pogoń i Wanda, które pożegnały się z turniejem w ćwierćfinałach. Mistrzem Polski dziewcząt U18 w futsalu został UKS SMS Łódź, który w finale w rzutach karnych pokonał SWD Wodzisław Śląski.

LUKS Astoria Szczerców Junior zagrała w turnieju w składzie: Lidia Płuciennik, Nikola Góra, Paulina Dłużak, Angelika Opyd, Weronika Kaczmarek, Julia Gryś, Julia Muszyńska, Marta Kowalewska, Zuzanna Adamczyk, Nikola Kiereś i Wiktoria Kaczmarek.

Wyniki "Astorianek":
* Wanda Kraków - LUKS Astoria Junior 1:0
* Pogoń Tczew - LUKS Astoria Junior 3:0
* AZS - UAM Poznań - LUKS Astoria Junior 1:3

1. Pogoń Tczew 9 13-2
2. Wanda Kraków 4  4-8
3. LUKS Astoria Junior Szczerców 3  3-5
4. AZS UAM Poznań    1 2-7

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378467 odwiedzin