Martyna Trajdos z brązowym medalem mistrzostw Europy. To medal dla jej dziadka

2020-12-13 11:37:39

Martyna Trajdos z brązowym medalem mistrzostw Europy. To medal dla jej dziadka

Martyna Trajdos zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w Judo, które rozegrano w Pradze. Pochodząca z Bełchatowa judoczka medal zadedykowała swojemu dziadkowi, który zmarł dwa tygodnie przed zawodami z powodu koronawirusa.

Martyna Trajdos urodziła się w Bełchatowie, ale jeszcze jako dziecko wyjechała z rodzicami do Niemiec. Tam zaczęła się jej przygoda ze sportem, która zaowocowała już wieloma sukcesami. Od wielu lat Martyna jest reprezentantką kadry Niemiec w judo, a nadzieją na wyjazd na Igrzyska Olimpijskie. Pod koniec listopada w Pradze sięgnęła po brązowy medal Mistrzostw Europy w kategorii do 63 kg.

Jak każdy sportowiec w dobie koronawirusa swoje przygotowania do zawodów musiała dostosować do panujących warunków. Dla urodzonej 31 lat temu w Bełchatowie judoczki było to jednak o wiele trudniejsze.

- Dwa tygodnie przed mistrzostwami Europy z powodu koronawirusa zmarł mój dziadek, a dzień przed moją walką odbył się jego pogrzeb - mówi Martyna Trajdos dla serwisu Euroipejskiej Unii Judo eju.net.

Dziadek Martyny całe życie mieszkał w Drużbicach. Tam się urodził i zmarł.

951.jpg
Martyna z dziadkiem

We wspomnianym artykule Martyna Trajdos podkreśla, że to właśnie po dziadku odziedziczyła upór, cechę, która pozwoliła jej odnosić sukcesy w sporcie i doprowadziła do miejsca, w którym jest.

A to miejsce to ścisła światowa czołówka, w której Martyna Trajdos znajduje się już od przynajmniej pięciu lat. W 2015 roku sięgnęła po złoty medal w Igrzyskach Europejskich w Baku. Kilka razy sięgała po medale Grand Prix, a ok temu przywiozła z Tokio brązowy krążek z mistrzostwa świata.

- Myślę, że kariera sportowa każdego człowieka jest pełna wzlotów i upadków, ale to, co mnie motywuje, to moje słabości i błędy - mówi we wspomnianym wywiadzie dla eju.net Martyna Trajdos. - Zawsze znajduję rzeczy, nad którymi mogę popracować i jestem pewna, że następnym razem będzie lepiej. To też fascynuje mnie w judo. Możesz pracować nad tak wieloma rzeczami i nigdy nie będzie to perfekcyjne. Poza tym moja „lista rzeczy do zrobienia” dodaje mi motywacji - podkreśla.

Niewątpliwie na tej "liście rzeczy do zrobienia" dla dziewczyny z Bełchatowa są igrzyska olimpijskie, które w nowym terminie, w przyszłym roku odbędą się w szczęśliwym dla niej Tokio. Będzie to jej kolejny udział w igrzyskach. Martyna startowała już w Rio de Janeiro. Obecnie w swojej kategorii wagowej jest klasyfikowana na 5. miejscu na świecie.

952.jpg

Zdjęcia: eju.net

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1404195 odwiedzin