Marek Szafran z Zelowa ze złotym hattrickiem mistrzostw Polski w łucznictwie

2020-12-05 10:51:32

Marek Szafran z Zelowa ze złotym hattrickiem mistrzostw Polski w łucznictwie

Marek Szafran popisał się nie lada wyczynem podczas halowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Łucznictwie. Zelowianin reprezentujący Społem Łódź zdobył trzy złote medale, indywidualnie, w mikście i w drużynie.

Rozegrane w Zgierzu mistrzostwa, były zaległym czempionatem halowym, przeniesionym z marca (wówczas się nie odbyły z powodu wybuchu pandemii) i zostały rozegrane krótko po letniej odsłonie mistrzostw Polski w łucznictwie, rozegranej we wrześniu w Żywcu. Wówczas, na torach otwartych młodzieżowcy Społem Łódź także zdominowali rywalizację, a będący w jej składzie Marek Szafran przywiózł dwa złote medale (indywidualnie i w mikście) oraz srebro w drużynie. 

Tym razem było jeszcze lepiej. Zelowianin zdobył trzy złote krążki, we wszystkich kategoriach jakich startował, co nie zdarza się często.

-    Przed zawodami czułem trochę presję, gdyż byłem zeszłorocznym mistrzem i gdzieś z tyłu głowy była chęć obrony tytułu – mówi BELsport.pl Marek Szafran. - Wyszło najlepiej jak mogło, gdyż na kwalifikacjach poprawiłem swój rekord życiowy, a w pojedynkach zremisowałem tylko jednego seta i to dopiero w finale – opowiada o zawodach.

Złoty medal w drużynie Marek Szafran zdobył razem z Piotrem Pospiszylem, Kamilem Siczkiem i Krzysztofem Wilkiem, a mikście w parze z Magdaleną Śmiałkowską.


946.jpg

Z sześciu możliwych do zdobycia w tym roku młodzieżowych medali mistrzostw Polski Marek Szafran zdobył pięć w kolorze złotym, a szósty dołożył w srebrnym. – Mogę więc nieskromnie powiedzieć, że w tym roku zgarnąłem prawie wszystko jako młodzieżowiec – podkreśla zelowianin.

To jednak nie wszystko, bo Marek Szafran po laury sięga też w kategorii seniorów. Student informatyki na Politechnice Łódzkiej może pochwalić się brązowym medalem indywidualnie na 30m z mistrzostw kraju seniorów w Legnicy. W tym samym turnieju sięgnął też po złoto w drużynie dla łódzkiego Społemu. Brąz zdobył też w halowej odsłonie mistrzostw Polski, które udało się rozegrać jeszcze w lutym w Świebodzicach.

Na krajowym podwórku łuczniczym Marek Szafran w swojej kategorii wiekowej nie ma już konkurencji. Coraz odważniej puka do kadry seniorskiej. Na swoim koncie ma już start w Pucharze Świata seniorów w Szanghaju. Ma więc prawo po cichu marzyć o igrzyskach olimpijskich.

- Tak naprawdę priorytetem teraz jest walka o igrzyska. Na wiosnę przyszłego roku będą dwie imprezy, gdzie będzie można uzyskać miejsce na imprezę, która niewątpliwie jest marzeniem każdego sportowca – podkreśla Marek Szafran.

Fot. Sekcja Łucznicza Społem Łódź


Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1476750 odwiedzin