Pomaganie przez pływanie w PCS już w Mikołajki

2020-12-04 09:32:35

Pomaganie przez pływanie w PCS już w Mikołajki

Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie zaprasza na charytatywne zawody mikołajkowe na basenie "Zostań Świętym Mikołajem dla Wiktorka". Atrakcją zawodów będzie możliwość licytacji udziału w wyścigu z zaproszonym gościem. Formuła zawodów w systemie pucharowym gwarantuje dodatkowe emocje.

Będzie to pierwsza od czasu pandemii okazja do rywalizacji sportowej na basenie, a jednocześnie szansa na wsparcie finansowe leczenia Wiktora Kruszyńskiego. Zbiórka środków na kosztowną operację serca chłopca zakreśla coraz większe kręgi.

Od dwóch tygodni PCS daje możliwość przygotowania się do zawodów (przypomnijmy, że ze względu na pandemię baseny są zamknięte dla klientów indywidualnych), pod warunkiem wpłaty minimum 10 zł na leczenie chłopca. Takie samo wpisowe będzie obowiązywać podczas mikołajkowych zawodów. Wpłaty można dokonać na licytacji SiePomaga.pl lub wysyłając cztery smsy (szczegóły na plakacie). Charytatywne wpisowe będzie można uiścić także na miejscu, wrzucając minimum 10 zł do puszki.

Rywalizacja przeznaczona jest dla osób pełnoletnich i toczyć się będzie w trzech kategoriach wiekowych, oczywiście z podziałem na płeć. Ze względów bezpieczeństwa epidemiologicznego starty poszczególnych  kategorii odbywać się będą o pełnych godzinach:

- godz. 10:00 - kategoria 18-29 lat
- godz. 11:00 - kategoria 30-49 lat
- godz. 12:00 - kategoria 50+

Nietypowa, jak na zawody pływackie będzie formuła zawodów. Aby je uatrakcyjnić, rywalizacja toczyć się będzie parami, w systemie pucharowym. Losowanie par w poszczególnych kategoriach odbędzie się już na niecce basenu. Zwycięzca z każdej pary przechodzi do kolejnej rundy i będzie rywalizować w grupie A. Natomiast przegrany nie żegna się z zawodami, mało tego, wciąż ma szansę na końcowe zwycięstwo. Przejdzie bowiem do grupy B, w której dalej rywalizować będą osoby, którym nie powiodło się w pierwszym wyścigu. Taka formuła gwarantuje, że każdy uczestnik będzie miał możliwość przynajmniej dwa razy stanąć na słupku startowym i popłynąć w wyścigu.

W obydwu grupach, dopiero w drugim i kolejnych wyścigach, przegrani definitywnie odpadają z dalszej rywalizacji. Ostatecznie w finale spotykają się zwycięzcy grup, natomiast o 3. miejsce w zawodach powalczą zawodnicy, którzy zajęli 2. miejsce w swoich grupach. Oczywiście w każdym biegu będzie mierzony i zapisywany czas. Uczestnicy otrzymają na pamiątkę potwierdzenie uzyskanych wyników. Dla najlepszych przewidziane są gadżety PCS.

Panie startować będą na dystansie 50m stylem dowolnym. Natomiast panowie będą mogli wybrać dystans 50m lub 100m stylem dowolnym.

Artykuł dodał: mw, PCS Bełchatów

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1476745 odwiedzin