Astoria Szczerców Junior zagra w Mistrzostwach Polski Kobiet w Futsalu

2020-11-27 16:06:33

Astoria Szczerców Junior zagra w Mistrzostwach Polski Kobiet w Futsalu

LUKS Astoria Szczerców Junior z awansem na Mistrzostwa Polski Kobiet U-18 w Futsalu. "Astorianki" wywalczyły awans i poznały już rywalki, z którymi zagrają w turnieju w Jastrzębiu Zdroju.

Zespół U-18 Astorii Szczerców Junior wziął udział w turnieju eliminacyjnym Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet, który odbył się w Łęczycy. Był to jeden z dziesięciu turniejów eliminacyjnych w całej Polsce, z których na mistrzostwa awansowali zwycięzcy, plus obrońca tytułu, gospodarz i cztery najelpsze drużyny z drugich miejsc.

- Wiedzieliśmy, że naszymi najgroźniejszymi rywalkami będzie SMS Łódź, który miał w składzie zawodniczki z 1. ligi, czyli bezpośredniego zaplecza ekstraligowej drużyny - mówi Łukasz Topolski, trener LUKS Astoria Junior. - Mimo to, była w nas duża wiara w awans do turnieju finałowego.

Z nagroźniejszymi rywalkami "Astorianki" spotkały się już w pierwszym meczu. - Chłodna głowa, koncentracja i wielka wola walki pozwoliły nam dorównać łodziankom, przez co cały czas miałyśmy kontakt z rywalem - podkreślają dziewczyny ze Szczercowa. Ozdobą meczu był gol z połowy boiska Weroniki Kaczmarek. Niestety było to jedynie honorowe trafienie, gdyż Astoria Junior ostatecznie uległa SMS 1:2.

To oznaczało, że margines błędu się wyczerpał. W drugim meczu "Astorianki" pokonały gospodynie turnieju Górnik Łęczyca 5:2, po dwóch golach Wiktorii Kaczmarek oraz trafieniach Nikoli Góry, Zuzanny Adamczyk i Julii Gryś.

W trzecim meczu szczercowianki pokonały 4:1 Sokół Aleksandrów Łódzki. Dwa gole zdobyła Nikola Góra, a po jednym Zuzanna Adamczyk i Angelika Opyd. Było to ważne zwycięstwo, gdyż w ostatnim meczu turnieju szczercowianki musiały już tylko utrzymać drugie miejsce w grupie. To okazało się formalnością gdyż zespół z Brzezin nie zawiesił wysoko poprzeczki. Nie lada wyczynem popisała się Julia Góra, która w dwie minuty ustrzeliła hat-tricka. Ostatecznie Astoria Junior wygrała 11:0.

Najlepszą bramkarką turnieju wybrana została Lidia Płuciennik. turniej wygrał SMS Łódź zapewniając sobie awans do turnieju finałowego z pierwszego miejsca. 6 punktów i dobry bilans bramek sprawił, że "Astorianki" zajmując drugie miejsce w grupie również zakwalifikowały się do finałów ogólnopolskich, jako jedna z czterech drużyn z drugich miejsc w turniejach wojewódzkich.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-18 Kobiet w Futsalu odbędą się w dniach 4-6 grudnia w Jastrzębiu Zdroju, w hali, w której gra siatkarski zespół Jastrzębskiego Węgla. PZPN rozlosował już grupy tych zawodów. "Astorianki" zagrają w grupie z Wandą Kraków, Pogonią Tczew oraz AZS UAM Poznań. Prawdopodobnie mecze będą transmitowane w internecie.

- Nie chcemy mówić głośno o naszych celach, jedziemy na mistrzostwa, aby zaprezentować wartość naszej drużyny - mówi trener Łukasz Topolski.

Skład futsalowy Astorii Junior:
Julia Gryś (kapitan), Nikola Góra, Zuzanna Adamczyk, Weronika Kaczmarek, Lidia Płuciennik, Angelika Opyd, Nikola Kiereś, Wiktoria Kaczmarek, Julia Muszyńska, Marta Kowalewska, Paulina Dłużak. Trener - Łukasz Topolski. Medyk i fotograf tego dnia - Grzegorz Dłużak.

***

Po udanych eliminacjach do mistrzostw Polski U-18 zespół Astrorii Szczerców Junior zagrał w seniorskim Pucharze Polski Kobiet w Futsalu. Na szczeblu wojewódzkim szczercowianki wygrały bez straty gola w grupie z Górnikiem Łęczyca, Zawiszą Rzgów i Włókniarzem Konstantynów, by w finale zmierzyć się z zespołem Lady Grembach Łódź. Mecz zakończył się porażką Astorii Junior 1:3. Obie drużyny spotkały się w finale wojewódzkim także rok temu i wówczas wynik był identyczny.

- Można było zagrać lepiej - mówi trener Topolski. - Cieszy jednak to, że mimo, iż zmienił się nasz skład, to utrzymujemy swój poziom - podkreśla.

Warto podkreślić, że w rozgrywkach seniorskich "Astorianki" grają głównie dziewczynami z rocznika 2002.

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378453 odwiedzin