Turnieje pokerowe na żywo

2020-11-03 19:55:38

Turnieje pokerowe na żywo

Poker zagościł w domach na całym świecie, gdzie ludzie oglądają najważniejsze turnieje pokerowe na swoich telewizorach i grają w pokojach pokerowych online na swoich komputerach. Największy turniej pokerowy na żywo w historii miał miejsce w 2006 r., kiedy WSOP Main Event zgromadził 8 773 graczy, a największą nagrodę zdobył wtedy Jamie Goldhome z nagrodą za pierwsze miejsce w wysokości 12 milionów dolarów.

Zwycięstwo w takim turnieju pokerowym z pewnością wymaga dużo szczęścia, ale to nie znaczy, że poker turniejowy nie jest grą zręcznościową. Najlepsi gracze mają przewagę nad resztą pola i z czasem wygrają więcej niż ich mniej wykwalifikowani rówieśnicy. Ale to właśnie szczęście sprawia, że poker turniejowy jest tak atrakcyjny. Każdy, kto ma żetony i miejsce, ma szansę pokonać najlepszych na świecie i wrócić do domu milionerem.

Jak więc wyglądają w praktyce turnieje pokerowe ?

W przeciwieństwie do gry gotówkowej, która może trwać w nieskończoność, turniej pokerowy rozpoczyna się o określonej godzinie, kiedy każdy gracz kupuje bilet na wydarzenie po ustalonej cenie i rozpoczyna się w tym samym czasie z taką samą liczbą żetonów. Gracze grają, dopóki nie zostaną wyeliminowani, tracąc wszystkie swoje żetony. Określona liczba osób, które ukończyły wyścig (zwykle około 10% całkowitego pola startowego), otrzymuje wynagrodzenie w malejącej skali od zwycięzcy do ostatniego płatnego miejsca na mecie.

Wszyscy gracze, którzy ukończą turniej poniżej najniższego płatnego miejsca (na przykład w turnieju 100-osobowym, wszyscy gracze na miejscach od 100 do 11) opuszczają turniej z niczym innym, jak tylko historią. Wpisowe do turnieju pokerowego może wynosić od zaledwie kilku groszy do 1 miliona dolarów - obecnie najdroższy turniej na świecie!

Wielostołowe turnieje

Wielostołowe turnieje są standardem w pokerze online. Podobnie jak we wszystkich turniejach, płacisz wpisowe i otrzymujesz stos żetonów. Kiedy te żetony znikną, wypadasz z turnieju (chyba że jest to oczywiście turniej typu ‘rebuy’, w którym to przypadku możesz kupić kolejny stos żetonów, jeśli odpadniesz w określonym czasie od rozpoczęcia). Warto dodać, że takie turnieje pokerowe można również znaleźć w kasynach online.

Jak można założyć, turnieje wielostołowe (tzw. MTT) odbywają się przy wielu stołach z określoną liczbą graczy przy każdym stole i mają wyznaczony czas rozpoczęcia. Kiedy gracze zaczynają odpadać z turnieju, a liczba graczy przy stole staje się nierówna w stosunku do reszty pola, ten stół jest „zepsuty”, a gracze są losowo rozdzielani na inne stoły z pustymi miejscami. Trudno jest wygrywać w MTT, ale kiedy to robisz, zazwyczaj jest to duży wynik. Największe serwisy pokerowe online oferują obecnie kilkudniowe, wielomilionowe serie turniejów pokerowych kilka razy w roku.

Turnieje Sit & Go

Sit & Go były pionierami online i nadal są niezwykle popularne. Turniej Sit & Go to zazwyczaj tylko jeden lub dwa stoły i rozpoczyna się, gdy tylko wszystkie miejsca zostaną zajęte. Większość serwisów pokerowych uruchamia Sit & Go co kilka minut lub nawet sekund. Wypłaty zazwyczaj trafiają do trzech najlepszych graczy, w zależności od liczby stołów. W niektórych większych witrynach pokerowych online turnieje te uruchamiają się tak szybko, zazwyczaj trudno jest wybrać i otworzyć miejsce na czas. Sit & Go to doskonały format dla graczy zaczynających swoją przygodę w pokera, którzy mogą doświadczyć pokera turniejowego bez konieczności konkurowania z setkami innych graczy.

Turnieje Shootsout

Turnieje Shootout to połączenie turniejów wielostolikowych i turniejów Sit & Go. Cały turniej będzie miał ogromne pole do popisu, ale będziesz grał tylko przy jednym stole na raz, dopóki przy każdym stole nie zostanie tylko jedna osoba. Zwycięzca każdego stołu przejdzie do następnej rundy, a akcja będzie się powtarzać, aż wyłoni się zwycięzca. Liczba rund zależy od wielkości pola, ale jeśli po prostu będziesz wygrywać na każdym stole w stylu Sit & Go, wygrasz turniej.

Zatem jak zostać graczem turniejowym ?

Po pierwsze, przeczytaj każdy artykuł o strategii pokerowej, książkę, forum, wątek i stronę, którą możesz znaleźć. Obejrzyj pokera w telewizji, posłuchaj webcastów i pooglądaj filmy strategiczne. Ale przede wszystkim, będziesz musiał grać w pokera tak często, jak tylko możesz. Im więcej turniejów rozegrasz, tym będziesz miał coraz więcej doświadczenia i wiedzy. Wielu z najlepszych graczy turniejowych na świecie gra od setek do tysięcy turniejów każdego roku. Czytaj, graj, zastanawiaj się i dyskutuj!

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1380302 odwiedzin