Siatkarskie rozgrywki w Łódzkiem zawieszone. Konrad Piechocki pisze list do klubów

2020-10-28 21:13:35

Siatkarskie rozgrywki w Łódzkiem zawieszone. Konrad Piechocki pisze list do klubów

Łódzki Związek Piłki Siatkowej zawiesił na dwa tygodnie wszystkie organizowane przez siebie rozgrywki siatkarskie. Decyzja władz związku to efekt wzrostu zakażeń koronawirusem w ostatnim czasie.

- Kierowaliśmy się przede wszystkim założeniem, że ta krótka przerwa pozwoli nam na szybki powrót do gry i zapobiegnie dłuższemu paraliżowi siatkówki w naszym województwie - czytamy w komunikacie związku. - Wierzymy, że za kilkanaście dni sytuacja ulegnie poprawie i będziemy mogli powrócić do dalszych zmagań.

Jednocześnie Konrad Piechocki, prezes ŁZPS (wybrany został jednogłośnie we wrześniu) i zarazem PGE Skry Bełchatów, wystosował list do klubów z województwa, w którym tłumaczy decyzję i prosi przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Przeczytaj list prezesa ŁZPS

Rozgrywki ŁZPS zawieszone mają być na dwa tygodnie, w okresie 27 października - 12 listopada.

Zawieszenie rozgrywek siatkarskich nie dotyczy drużyny PGE Skry Bełchatów, która występuje w PlusLidze, grającej pod egidą PLS. Bełchatowski zespół na razie jednak też nie może grać, z powodu wykrycia w drużynie koronawirusa. Pewne jest, że zaplanowany na sobotę mecz żółto-czarnych ze Ślepskiem Malow Suwałki nie odbędzie się. Najbliższy mecz PGE Skry zaplanowany jest na 4 listopada z Cerrad Czarnymi Radom.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378466 odwiedzin