Astoria Szczerców odwróciła przegrany mecz z Omegą II Kleszczów

2020-10-25 21:47:10

Astoria Szczerców odwróciła przegrany mecz z Omegą II Kleszczów

Astoria Szczerców w niesamowitych okolicznościach odwróciła losy meczu z rezerwami Omegi Kleszczów. Wygrała, chociaż jeszcze kwadrans przed końcem przegrywała u siebie 0:3. Siódme zwycięstwo w okręgówce odniosły też rezerwy GKS Bełchatów.

Do derbów powiatu bełchatowskiego doszło w 14. kolejce piotrkowskiej klasy okręgowej. Na stadionie w Szczercowie Astoria podejmowała rezerwy Omegi Kleszczów. W starciu dwóch równorzędnie grających do tej pory drużyn ciężko było wskazać faworyta. Tymczasem nadspodziewanie łatwo Omega II strzelała gole na stadionie nad Widawką.

Już w 29. minucie wynik meczu otworzył Olaf Hajdasz. Chwilę później było już 2:0 dla gości, po tym jak rzut karny wykorzystał Filip Zatorski. Gospodarze także mieli "jedenastkę", dzięki której mogli złapać kontakt z rywalem, ale nie wykorzystali tej okazji. Z punktu karnego nie mylił się tego dnia zaś Filip Zatorski. W 63. minucie sędzia odgwizdał trzeciego karnego w meczu, którego wykorzystali kleszczowianie, podwyższając na 3:0. Wydawało się, że jest po meczu. Ale...

Ale podopieczni trenera Grzegorza Bodnara nie dali za wygraną. Swoje zrobiły trzy zmiany przeprowadzone w przerwie meczu. W 76. minucie nadzieję gospodarzom dał Adrian Ulfik. Niezawodny supersnajper szczercowian "ukuł" po raz drugi pięć minut później i zrobiło się ciekawie. Astoria walczyła do końca i to nie tylko o remis. W 87. minucie Krzysztof Skała strzelił na 3:3. Czasu było więc jeszcze trochę, by powalczyć o pełną pulę. Rozpędzona i nakręcona odwróceniem losów meczu Astoria zaatakowała z jeszcze większym animuszem. W czwartej z doliczonych minut Dawid Miedwiediew strzelił zwycięskiego gola na 4:3.

To piąta wygrana Astorii w sezonie i siódma porażka Omegi II.

Drugi zespół GKS Bełchatów w tej samej kolejce podejmował u siebie Stal Niewiadów. Bełchatowianie wygrali 4:2.

GKS II Bełchatów - Stal Niewiadów

Opublikowany przez FotoPiotra Sobota, 24 października 2020


Porażką 0:2 tyle, że w sieradzkiej okręgówce zakończył się mecz Hetmana Rusiec z LKS Chojne. Mecz był o tyle wyjątkowy, że po raz pierwszy można było obejrzeć transmisję na żywo z meczu Hetmana w internecie. W dobie zamkniętych trybun, to była gratka dla fanów drużyny z Ruśca. Szkoda tylko wyniku.

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb., 14. kolejka:

* Astoria Szczerców - Omega II Kleszczów 4:3 (0:2)
0:1 Olaf Hajdasz (29’)
0:2 Filip Zatorski (33’ karny)
0:3 Filip Zatorski (63’ karny)
1:3 Adrian Ulfik (76’)
2:3 Adrian Ulfik (81’)
3:3 Krzysztof Skała (87’)
4:3 Dawid Miedwiediew (90’)

Astoria: Szymon Dylak- Arkadiusz Rojszczak (46’Adrian Matysiak), Tomasz Pietkiewicz, Patryk Ratajczyk, Sebastian Galewski - Kamil Wańdoch (46’Piotr Piotrowski), Mikołaj Papuga (46’ Rafał Wierucki, 70’ Mariusz Soboń), Krzysztof Skała (88’ Sylwester Piersa), Dawid Miedwiediew, Maciej Miedwiediew, Adrian Ulfik.

Omega II: Mikołaj Sokołowski - Kacper Zatorski, Adrian Chrząszcz, Mateusz Jędrzejczyk, Bartłomiej Kowalski (55’ Jakub Szczepka), Dawid Barański, Olaf Hajdasz, Łukasz Morawski, Michał Piotrowski, Eryk Smuga, Filip Zatorski (70’ Mikołaj Michalczyk).

* GKS II Bełchatów - Stal Niewiadów 4:2 (2:1)
1:0 Patryk Winsztal (12’)
2:0 Kacper Sionkowski (19’)
2:1 Piotr Gulej
3:1 Patryk Winsztal (54’)
3:2 Michał Ciołkowski (68’ samobój)
4:2 Mateusz Kempski (85’)

Skład GKS II: Kewin Komar - Bartłomiej Lisowski Bartłomiej (61’Hubert Jakubiec), Michał Ciołkowski 71’ Jan Jaszczak), Jarosław Trzeboński, Bartosz Kołodziejczyk (61’ Wiktor Korpas) - Jeremiasz Góralczyk, Damian Michalak, Kacper Sionkowski, Oskar Przywara, Kamil Mizera (46’ Bartłomiej Trzeboński) - Patryk Winsztal (61’ Kempski Mateusz).

Klasa okręgowa, gr. Sieradz, 13. kolejka:

* Hetman Rusiec - LKS Chojne 0:2 (0:0)
Hetman: Matusiak - Papuga, Jodełka, Kozioł, Matynia P. (65’ Cajgler) - Cieślak (75’ Matynia B.), Wojciechowski, Witczański (82’ Studziński), Ławniczek - Kołodziej (89’ Kałużny), Pędziwiatr

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378453 odwiedzin