Dwa medale sztangistów Omegi Kleszczów w mistrzostwach Polski U-20

2020-10-20 15:47:19

Dwa medale sztangistów Omegi Kleszczów w mistrzostwach Polski U-20

Oskar Ołubek został wicemistrzem Polski juniorów podnoszeniu ciężarów. Brązowy medal dla LKS Omegi Kleszczów w zawodach, które rozegrano w Gdańsku wywalczyła Aleksandra Kopka.

W Mistrzostwach Polski do lat 20 w Podnoszeniu Ciężarów kleszczowską Omegę reprezentowało troje podopiecznych trenera Sebastiana Ołubka. Najlepiej z nich spisał się jego syn Oskar, który startował w wadzie do 67 kg. W rwaniu Oskar Ołubek uzyskał 101 kg, a w podrzucie 133 kg, co dało łącznie 234 kilogramy w dwuboju i zapewniło reprezentantowi Omegi srebrny medal.

941.jpg

Również medal, tyle że w brązowym kolorze przywiozła z Gdańska Aleksandra Kopka, startująca w kategorii wagowej do 71 kg. Zawodniczka Omegi dźwignęła 133 kg, na co złozyło się 58 kg w rwaniu i 75 kg w podrzucie. Warto dodać, że wcześniej Aleksandra Kopka zdobyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski.

W mistrzostwach kraju w Gdańsku wystąpiła także Weronika Krzemień, która w kategorii do 64 kg zajęła piąte miejsce.

Dodajmy, że dla trenera Sebastiana Ołubka, który pracuje również ze sztangistami LKS Dobryszyce, były to bardzo udane mistrzostwa. Jego podopieczni z obu klubów sięgnęli po osiem medali, a gwiazdą zawodów okazała się Monika Szymanek, która oprócz złotego medalu aż osiem razy poprawiała rekord Polski!

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378450 odwiedzin