Zelowski Szus o Czółenko też odwołany. Będzie bieg wirtualny

2020-10-18 22:34:06

Zelowski Szus o Czółenko też odwołany. Będzie bieg wirtualny

Zelowski Szus o Czółenko odwołany. Niestety ostatnia nadzieja na jedyny w tym roku bieg uliczny w regionie upadła, podobnie jak wszystkie inne z powodu koronawirusa. Organizatorzy zapowiadają wirtualną edycję imprezy.

Kilka dni temu informowaliśmy o odwołaniu Bełchatowskiej Piętnastki. Wtedy jeszcze tliła się nadzieja, że uda się rozegrać piątą edycję ulicznego biegu w Zelowie na dystansie 10 km. Pierwotnie bieg miał odbyć się w marcu, ale kiedy wszystko było już gotowe wprowadzono lockdown z powodu pandemii. Po wielu miesiącach przygotowań organizatorzy wyznaczyli nowy termin - 15 listopada. Niestety jesienny nawrót pandemii i nowe obostrzenia sprawiły, że i tym razem biegu nie uda się rozegrać.

W najbliższych dniach dowiemy się w jakiej formie będzie można rywalizować o zamówione już pakiety i medale. Organizatorzy zapowiadają bowiem bieg wirtualny.

W formie wirtualnej odbyły się dwa wiosenne biegi w ramach Bełchatowskiej Triady Biegowej. Zaplanowane na kwiecień biegi na 5 km i 10 km zostały odwołane, ale biegacze mogli powalczyć o pamiątkowe medale, dokumentując przebiegnięcie dystansu w formie wirtualnej na Facebooku.

W maju w wirtualnej formie odbył się także marsz nordic walking z okazji jubileuszu Klubu Sportowego Nordic Walking Bełchatów.

Zelowski Szus o Czółenko był ostatnią szansą na jakikolwiek bieg uliczny w naszym regionie w tym roku. Z Bełchatowskiej Triady Biegowej, jak już wspomnieliśmy, nie udało się rozegrać ani jednego biegu. Odwołano też ZaDyszkę w gminie Bełchatów, chociaż tutaj koronawirus wyszedł raczej na przeciw organizatorom, bo organizacja biegu, ze względu na kłopoty finansowe samorządu i tak stała pod znakiem zapytania. Brak dofinansowania sprawił także, że w tym roku nie odbył się tradycyjny Bieg Rekreacyjny i Marsz Nordic Walking organizowany przez Klub Biegaczy Spartakus. Z powodu pandemii nie odbył się także zaplanowany na czerwiec bieg na 10 km w Kleszczowie. O wrześniowym Kleszczów na 5 już raczej nikt nawet nie myślał.

Właściwie jedyną formą nie wirtualnej rywalizacji biegowej w tym roku w Bełchatowie i okolicach, był rozegrany na stadionie PCS cykl Wieczornego Pucharu Pięciu Biegów, czyli szybkie bieganie po bieżni stadionu lekkoatletycznego. W "realu", choć z obostrzeniami odbył się także Lotto Triathlon Energy w Bełchatowie.Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378462 odwiedzin