Bełchatowska Piętnastka odwołana przez Covid. Będzie za to Zelowski Szus o Czółenko?

2020-10-14 15:56:33

Bełchatowska Piętnastka odwołana przez Covid. Będzie za to Zelowski Szus o Czółenko?

Bełchatowska Piętnastka w tym roku się nie odbędzie. Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie oficjalnie potwierdziło, że 24. edycja największego biegu ulicznego w regionie nie odbędzie się z powodu szalejącej pandemii koronawirusa. Jest natomiast szansa na rozegranie Zelowskiego Szusu o Czółenko.

XXIV Bełchatowska Piętnastka odbyć się miała 22 listopada. Niestety z powodu pandemii bieg nie odbędzie się. MCS, który organizuje imprezę poinformował, że pomimo gotowości do przeprowadzenia zawodów, z powodów epidemiologicznych bieg nie odbędzie się w tym roku. 

"Po wejściu powiatu bełchatowskiego do tak zwanej strefy czerwonej i związanymi z tym obostrzeniami, wszystko to co przygotowaliśmy nie może zostać wdrożone. Widzimy też, jak dynamicznie zmienia się sytuacja i jak ciężko dostosować się do pojawiających się norm mając do dyspozycji tak mało czasu na reakcję. Właśnie ta niepewność, oraz bezpieczeństwo uczestników było głównym powodem odwołania tegorocznej Bełchatowskiej Piętnastki" - czytamy w komunikacie organizatorów. 

Przypomnijmy, że Bełchatowska Piętnastka miała wieńczyć tegoroczny cykl Triady Bełchatowskiej. Niestety Covid-19 sprawił, że żaden z trzech biegów nie odbył się. Najpierw odwołano kwietniowe biegi na 5 i 10km, a teraz także ten najbardziej prestizowy i cieszący się dużą renomą, czyli 15km ulicami miasta.

W marcu odbyć się miała 5. edycja Zelowskiego Szusu o Czółenko. Jednak tuż przed terminem biegu ogłoszono lockdown i impreza nie doszła do skutku. Jednak organizatorzy zapopwiedzieli ostatnio, że jest szansa na rozegranie biegu. Wstępnie termin ustalono na 15 listopada.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378445 odwiedzin