Jacek Berensztajn przedszedł do historii. Strzelał gole na każdym poziomie rozgrywek!

2020-10-12 15:27:44

Jacek Berensztajn przedszedł do historii. Strzelał gole na każdym poziomie rozgrywek!

Jacek Berensztajn przeszedł do historii piłki nożnej nie tylko w naszym regionie, ale pewnie i w całej Polsce. Strzelając w niedzielę gola dla ESPN Bełchatów w meczu przeciwko rezerwom Włókniarza Zelów stał się strzelcem goli na każdym szczeblu rozgrywkowym w kraju. Do tej pory brakowało mu gola w... B klasie.

W niedzielę w Zelowie lider B klasy ESPN Bełchatów męczył się w meczu z rezerwami Włókniarza. Prowadzenie gościom dał w 60. minucie Jacek Berensztajn, wykorzystując rzut karny. Tym samym "Berek" strzelił gola już na każdym poziomie rozgrywkowym na jakim grał. Od B klasy do ekstraklasy!

- Śmieję się z tego, że to był mój cel, bo do tej pory w B klasie bramki jeszcze nie miałem - żartuje "Berek".

Dodajmy, że w niedzielnym meczu w Zelowie Jacek Berensztajn zaliczył też asystę. W 90. minucie zagrał do Filipa Przybylskiego, który ustalił wynik meczu na 2:0 dla ESPN.

Ile dokładnie goli na poszczególnych poziomach zdobył Jacek Berensztajn? On sam tego nie wie, policzenie tego to zadanie dla wnikliwego księgowego i miłośnika piłkarskich statystyk.

- Nie jestem w stanie tego policzyć, trzeba by było sezon po sezonie przeglądać statystyki. Ciężko, zostawiam to mediom i kibicom - śmieje się "Berek".

Jacek Berensztajn (rocznik 1973) do seniorskiej piłki trafił jako młodzieżowiec w 1991 roku, gdy GKS Bełchatów grał w III lidze, ale jak mówi w pierwszym sezonie gola nie strzelił. Potem już trafiał w każdym kolejnym sezonie.

W najwyższej klasie rozgrywkowej strzelał dla Siarki Tarnobrzeg (dla której strzelił swojego pierwszego gola w ekstraklasie), GKS Bełchatów, Odry Wodzisław Śląski i Zagłebia Sosnowiec. O szczebel rozgrywkowy niżej (ówczesna II liga) strzelał gole dla GKS, RKS Radomsko, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Zagłębia Sosnowiec (wywalczył z tym klubem awans do ekstraklasy). Później była III liga i Włókniarz Zelów, chociaż po reformie rozgrywek stał się to czwarty poziom rozgrywek w kraju. Dla klubu z Zelowa "Berek" trafiał też w IV lidze. W klasie okręgowej strzelał gole dla Warty Osjaków, Czarnych Rząśnia i LUKS Gomunice, a w A klasie dla Gomunic i ESPN Zjednoczonych Bełchatów.

- Nigdy nie skupiałem się na strzelaniu goli, a już tym bardziej na ich liczeniu - mówi Jacek Berensztajn. - Zawsze wychodziłem na boisko i po prostu grałem. I cały czas granie w piłkę daje mi przyjemność, ciągle mam ochotę się poruszać - podkreśla. - Śmieję się, że pewnie tylko mi i Grześkowi Piechnie się to udało, tylko on szedł w drugą stronę, od B klasy do ekstraklasy, a ja w młodym wieku zacząłem na wysokim poziomie i schodzę w dół - dodaje z uśmiechem.

Dodajmy, że Jacek Berensztajn strzelał też oczywiście bramki w Pucharze Polski i Pucharze Ligi, a także w ekstraklasie austriackiej (jeden gol dla SV Ried) i w Pucharze Austrii, który zresztą w 1998 roku wywalczył z SV Ried. W przyszłym roku "Berek" będzie obchodził 30-lecie kariery na szczeblu seniorskim. To prawdziwy Pan Piłkarz!

fot. Piotr Tokarczyk / FotoPiotr

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378455 odwiedzin