Historyczny występ bełchatowskich sztafet. Mamy dwa medale mistrzostw Polski!

2020-10-08 15:45:44

Historyczny występ bełchatowskich sztafet. Mamy dwa medale mistrzostw Polski!

Historyczny występ sztafet bełchatowskich klubów w Mistrzostwach Polski w Sztafetach i Wielobojach, które rozegrano w Łodzi. Pierwszy seniorski medal zdobyła sztafeta 4x200m BKL. Złoto natomiast wywalczyły dziewczyny obu bełchatowskich klubów reprezentując barwy województwa łódzkiego.

Sztafetę szwedzką województwa łódzkiego U-18 reprezentowały trzy zawodniczki z obu bełchatowskich klubów - Maria Kołodziejczuk i Maja Matyśkiewicz z UKS Czempion oraz Natalia Wójcik z BKL, wspomagane przez Wiktorię Lewandowską z Zegliny Sieradz.

- Wybór sztafety nie był przypadkowy decydował ranking najlepszych wyników. Skład dziewczyn satystycznie pozwalał bardzo realnie myśleć o złotym medalu i z takim celem na zawody się udaliśmy - mówi Dariusz Rybarczyk, trener w UKS Czempion, który wystawił sztafetę w mistrzostwach. - Strategia to bardzo pewne płynne zmiany bez najmniejszego ryzyka zgubienia pałeczki sztafetowej i tak też było na zawodach - dodaje.

Na pierwszej zmianie na dystansie 100m pobiegła Marysia Kołodziejczuk, która przekazała pałeczkę biegnącej na 200m Natalii Wójcik. Reprezentantka Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego wyprowadziła łódzką sztafetę na prowadzenie. 300-metrowy odcinek pobiegła zawodniczka z Sieradza, która z minimalną stratą na drugiej pozycji przekazała pałeczkę Mai Matyśkiewicz. Biegnąca na ostatniej, najdłuższej, 400-metrowej zmianie reprezentantka Czempiona włączyła swoje turbo, na wirażu wyprzedziła rywalkę i wpadła na metę na pierwszym miejscu, zapewniając sobie i koleżankom złoty medal mistrzostw Polski!

Po biegu pojawiły się wprawdzie niepotrzebne emocje z uwagi na błąd sędziny, która pomyliła ustawienie zespołów w strefie zmian i chciała nawet ukarać naszą sztafetę dyskwalifikacją. Dopiero wyjaśnienia sprawiły, że to sędzina przyznała się do błędu i dziewczyny z Bełchatowa i Sieradza mogły cieszyć się z tytułu mistrzyń Polski.

Warto podkreślić, że podczas łódzkich mistrzostw Maja Matyśkiewicz dostała powołanie do kadry narodowej Polski juniorek. Trenerka Anna Sękowska dostrzegła jej bardzo dobre występy zwłaszcza w mistrzostwach Polski U-18 w Radomiu, w których przypomnijmy Maja sięgnęła po srebrny medal na 400m, zdobywając także pierwszą klasę sportową i ustanawiając rekord Bełchatowa juniorek młodszych na tym dystansie (55,67).

Historyczny sukces odniosła także sztafeta męska 4x200m Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego, która w Łodzi zdobyła pierwszy seniorski medal sztafet dla BKL. Podopieczni trenera Łukasza Mantyka wystąpili w składzie: Filip Chrosta, Mateusz Górny, Adam Patrzyk oraz Mateusz Szaniec. Bełchatowianie wywalczyli brązowy medal.

- Nie ważne jak się zaczyna sezon, ważne jest jak się go kończy - komentuje trener Mantyk. - Zakończenie sezonu dla naszych zawodników bardzo szczęśliwe i kończymy ten dziwny sezon w dobrych nastrojach z motywacją do treningów w sezonie zimowym - komentuje trener.

940.jpg

Dobry występ zanotowała także młoda wieloboistka Czempiona, startująca w pięcioboju w kategorii U-16, Zuzanna Mielczarek, która zajęła ósme miejsce z nowym rekordem życiowym 2739 punktów.

- Cieszymy się z tego wyniku, gdyż był to najlepszy występ Zuzy w tym sezonie - komentuje trener Dariusz Rybarczyk. Pokazała bardzo dobrą dyspozycję w każdej konkurencji, jedyny mały niedosyt to skok w dal - dodaje.

Zuzia Mielczarek w poszczególnych konkurencjach zanotowała: 80ppł - 12,68 (wiatr przeciwny -1,4), skok wzwyz (146cm), pchnięcie kulą (9,07m), skok w dal (4,69m), 600m- 1:53,79.Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1476750 odwiedzin