Młodzicy bez medalu, ale za to z rekordem Bełchatowa

2020-10-03 22:29:02

Młodzicy bez medalu, ale za to z rekordem Bełchatowa

Mateusz Markowiak jest pierwszym młodzikiem z Bełchatowa, który złamał 6 minut w biegu na 2000m! Rekord Bełchatowa zawodnik Czempiona ustanowił podczas mistrzostw Polski w Słupsku.

Właśnie w tym zachodniopomorskim mieście rozegrano Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego, czyli mistrzostwa Polski do lat 16. Tym razem reprezentantom bełchatowskich klubów trochę zabrakło do medali, ale osiągali rekordy życiowe.

Mateusz Markowiak ustanowił rekord Bełchatowa młodzików łamiąc barierę 6 minut na dwa kilometry. Jego nowa życiówka to 5:59,42. Pozwoliło to reprezentantowi UKS Czempion Bełchatów na zajęcie szóstego miejsca w mistrzostwach Polski. Zwyciężył Krzysztof Zieliński z Zorzy Gdynia, z czasem 5:51,18.

W tym samym biegu wystartował także Maksymilian Zawiślak z Omegi Kleszczów, który również ustanowił rekord życiowy. 6:09.17 dało mu 10. miejsce w zawodach. Natomiast w drugim, wolniejszym biegu pobiegł inny reprezentant Omegi Dawid Drzazga, który z czasem 6:24.78 zajął 22. miejsce.

WYNIKI

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się w Słupsku także Julia Grochulska.

- Zdaniem trenerów dawno w Polsce nie było tak wysokiego poziom w skoku wzwyż, z zawodniczkami legitymującymi się życiówkami powyżej 170cm - mówi Dariusz Rybarczyk, trener UKS Czempion Bełchatów. - Konkurs jednak nie należał do łatwych. Warunki pogodowe sprawiły, że do medalu należało skoczyć powyżej 162cm. Niestety deszczowa pogoda sprawiła wiele problemów skoczkiniom. Tylko jednej zawodniczce udało się skoczyć życiówkę - podkreśla.

Julia Grochulska z wynikiem 159cm zajęła piątą lokatę.

Pozostali reprezentanci klubów z regionu do medali mieli daleko. Zuzanna Mielczarek (UKS Czempion) przygotowująca się do wielobojowych mistrzostw Polski (trwają w Łodzi) wystartowała na dystansie 80ppł. Z czasem 12,69 zajęła 20. lokatę. Natomiast mimo problemów zdrowotnych ambitnie na start zdecydowała się Martyna Mielczarek. Na 200ppł uzyskała 31,45 i 29. miejsce, zaś na 80ppł - 13,0 - 27 miejsce.

Z powodu choroby na mistrzostwa nie pojechała Oliwia Malinowska, a złamana ręka ze startu wyeliminowała inną Czempionkę Julię Jończyk.

24. miejsce na 100m uzyskał Dawid Danielczyk. Reprezentant BKL pobiegł w czasie 11.82. Natomiast Amelia Pawelus z Omegi Kleszczów zajęła 15. miejsce na 600m, a 1:41.29 jest jej najlepszym czasem w sezonie.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378460 odwiedzin