Jakub Domurad wicemistrzem Polski. On nie przegrał tej walki!

2020-10-02 23:49:18

Jakub Domurad wicemistrzem Polski. On nie przegrał tej walki!

Jakub Domurad został wicemistrzem Polski juniorów w boksie. Reprezentant KS Garda Bełchatów nie był gorszy w finałowej walce, ale bardziej niż z rywalem przegrał z sędziami.

Jakub Domurad walczący w kategorii +91 kg pokazał w mistrzostwach we Włocławku, że należy do czołowych juniorów wagi ciężkiej w Polsce. Nie przez przypadek do zawodów przygotowywał się na zgrupowaniach kadry narodowej.

Na ringu we Włocławku rywalizowało 132 pięściarzy z 76 klubów. Podopieczny trenera Arkadiusza Żurawskiego nie miał litości dla swojego pierwszego rywala. Aleksandra Klośkę ze Sparty Złotów, "skończył" przed czasem. W walce ćwierćfinałowej bełchatowianin był zdecydowanie lepszy od Beniamina Jawoszka z Gniezna, z którym wygrał na punkty 3:0.

Popisem Jakuba Domurada była też walka półfinałowa, w której zmierzył się z Szymonem Nadłonkiem z Fight Club Koszalin. Rywal wprawdzie dotrwał do końca walki, ale werdykt sędziów był jednogłośny - 5:0 dla zawodnika Gardy.

Natomiast finał... Cóż, to odrębna historia. Jakub Domurad skrzyżował rękawice z reprezentantem gospodarzy Mateuszem Bielickim ze Startu Włocławek. Bełchatowianin nie był słabszy, zdaniem wielu obserwatorów nawet lepszy od swojego rywala. W drugiej rundzie sędzia ringowy uratował faworyta gospodarzy przed liczeniem dopatrując się nieczystego uderzenia bełchatowianina. Ostatecznie werdykt sędziów był inny niż odczucia wielu obserwatorów walki. Na punkty, 4:1 wygrał Bielicki.


Walka finałowa Kuby od 3:00:00 godz. nagrania

- Nie będę tego komentował, każdy kto widział walkę ten może wyrobić sobie opinię - mówi Arkadiusz Żurawski, trener Gardy Bełchatów. - Kuba na pewno nie ma powodów, aby czuć się przegranym. Nie mamy poczucia, że litry potu wylane na treningach poszły na marne. Przeciwnie, one zaprocentują w przyszłości i sprawiają, że Kuba jest jeszcze lepszym zawodnikiem - podkreśla trener.

Prosto z mistrzostw kadrowicze pojechali do Frankfurtu nad Odrą na test-mecze z rówieśnikami z Niemiec. Już w listopadzie w Budvie odbędą się mistrzostwa Europy, a w przyszłym roku w Kielcach mistrzostwa świata. W tym imprezach ma szansę powalczyć Jakub Domurad.

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1343070 odwiedzin