Juniorzy BKL bez medalu, ale z życiówkami w mistrzostwach Polski

2020-09-24 16:55:14

Juniorzy BKL bez medalu, ale z życiówkami w mistrzostwach Polski

Juniorzy Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego bez medali, ale z cennymi rekordami życiowymi wrócili z mistrzostw Polski w kategorii U-20, które odbyły się w Radomiu.

Pisaliśmy już o sukcesie Jakuba Brackiego w mistrzostwach Polski juniorów młodszych. Reprezentant BKL zdobył złoty medal w trójskoku. Wcześniej swoje mistrzostwa kraju mieli starsi lekkoatleci. W Radomiu podczas czempionatu juniorów wystartowało sześcioro reprezentantów bełchatowskiego klubu.

W ostatnich latach podopieczni trenera Łukasza Mantyka przyzwyczaili, że wracali z mistrzostw kraju z medalami. Tym razem się nie udało zdobyć żadnego krążka, ale wyniki zawodników są zadowalające.

- Realnie patrząc mieliśmy jedną szansę medalową i można było się spodziewać jeszcze jakieś niespodzianki - podkreśla trener BKL. - Myślę tutaj o sztafecie 4x100m, która zajęła ostatecznie 6. miejsce - podkreśla trener Mantyk. BKL w biegu sztafetowym reprezentowali Filip Chrosta, Adam Patrzyk, Oskar Łucki, Mateusz Górny i rezerwowy Mateusz Szaniec. Uzyskali 42,73s.

Z dobrej strony podczas mistrzostw Radomiu pokazał się przede wszystkim Filip Chrosta, który na 100m uzyskał najlepszy rezultat w sezonie - 10,91, co dało mu awans do finału B. W nim oszczędzał siły na starty na dystansie 200m i wspomnianą sztafetę. Na swym koronnym dystansie Filip poprawił rekord życiowy - 21,82s, awansując do biegu finałowego. W samym biegu medalowym, z mocno niekorzystnym wiatrem uzyskał 22,65, co dało mu 8. miejsce.

Nadzieje rozbudził też Adam Patrzyk, który awansował do dwóch finałów - skoku w dal i trójskoku, uzyskując odpowiednio 6,35m i 13,68m, co dało mu 12. i 7. miejsce.

Dobrą dyspozycję pokazała Julia Grzelewska, która już w eliminacjach trójskoku uzyskała rekord życiowy - 11,41m. W finale miała jednak problem z trafieniem w belkę, a szkoda, bo prawdopodobnie poprawiłaby jeszcze życiówkę. Jak mówi trener Mantyk weryfikacja wideo pokazała, że przy spalonym o ok. 5 cm skoku wylądowała na 11,80m, a o 10 cm bliżej, paląc próbę minimalnie. Niestety trzeci skok, pod dużą presją Julii nie wyszedł. 11,32 nie dało awansu do ścisłego finału i trzech kolejnych skoków i zapewniło ostatecznie reprezentance BKL 9. lokatę.

W zawodach wystąpili również Mateusz Górny zajmując 18. miejsce na 100m oraz Mateusz Szaniec, który pobiegł poza konkursem w biegu na 100m, uzyskując 11,61s. Ze względu na przepisy PZLA nie mógł wystąpić na 100mppł Oskar Łucki.

- Nie mogę bronić się sezonem i tym, że był realizowany w taki sposób przez pandemię, bo była możliwość przygotować się lepiej - tłumaczy Łukasz Mantyk. - Byliśmy w tym roku słabsi i trzeba pogratulować wszystkim medalistom, bo poziom na tych Mistrzostwach był bardzo wysoki. Czeka nas analiza i ostra praca do sezonu halowego oraz letniego za rok. Nie możemy popełnić więcej błędów, ich limit wykorzytaliśmy właśnie na tych mistrzostwach - komentuje trener Łukasz Mantyk

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1316909 odwiedzin