Jakub Bracki mistrzem Polski! Srebrna Maja Matyśkiewicz

2020-09-21 22:09:19

Jakub Bracki mistrzem Polski! Srebrna Maja Matyśkiewicz

Jakub Bracki został mistrzem Polski juniorów młodszych w trójskoku! Zawodnik Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego nie miał sobie równych podczas mistrzostw kraju U-18. Srebrny medal z Radomia przywiozła Maja Matyśkiewicz. Na 400m Czempionka uległa tylko rekordzistce Polski.

W Radomiu odbyły się mistrzostwa Polski juniorów młodszych. Wśród najlepszych lekkoatletów w kraju do lat 18 znaleźli się także reprezentanci obu bełchatowskich klubów.

Klasą samą dla siebie w trójskoku był Jakub Bracki. Podopieczny trenera Łukasza Mantyka z BKL drugim skokiem na 13,79m zapewnił sobie awans do konkursu finałowego z pierwszym wynikiem. Sam finał był już prawdziwym festiwalem skoków Kuby Brackiego. Nie dał rywalom najmniejszych złudzeń, kto jest najlepszy w kraju! Już w pierwszym skoku ustanowił rekord życiowy - 14,22m. W następnych dokładał tylko centymetry. 14,46m, a potem 14,54m! Dało mu to zdecydowane zwycięstwo w konkursie. Jedynym rywalem, który przekroczył 14 metrów był Bartłomiej Przygodzki z Aleksandrowa Łódzkiego, ale i tak skakał o prawie 40cm bliżej.

- Kuba jechał na te mistrzostwa jako lider tabel, jako obrońca tytułu z poprzedniego roku oraz z wielką presją - komentuje Łukasz Mantyk, trener w BKL. - Wytrzymał to, a prawdziwych mistrzów poznaje się nie, jak wygrywają, a jak bronią tytułów.

929.jpg

Z medalem z Radomia wróciła także Maja Matyśkiewicz, która świetnie biegała na 400m. Już w biegu kwalifikacyjnym podopieczna trenera Dariusza Rybarczyka w UKS Czempion ustanowiła życiówkę 57,01, co było trzecim czasem serii eliminacyjnych. W finale pobiegła jeszcze lepiej. 55,67 i srebrny medal mistrzostw Polski! Maja musiała uznać wyższość jedynie Kornelii Lesiewicz. Zawodniczka AZS AWF Gorzów Wlkp. biegała fenomenalnie, ustanawiając rekord Polski U-18 (52,73).

Z dobrej strony w Radomiu pokazały się także Natalia Wójcik i Maria Kołodziejczuk. Zawodniczka BKL w eliminacjach na 100m uzyskała 12,76, co jest bardzo dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę niemal huraganowy, przeciwny wiatr, wiejący z siłą -3,2m/s (życiówka Natalii to 12,50). Jak komentuje trener Mantyk, ten wynik pokazuje, że była bardzo dobrze przygotowana. Awansowała do finału B, ale startowanie w biegu o miejsca 9-16, przy wietrze nie dającym szans na życiówkę nie miało sensu. Tym bardziej, że Natalia miała jeszcze w planach start na 200m.

25,39 w eliminacjach 200m to nowa życiówka Natalii Wójcik, która dała jej awans do finału A z 7. czasem. To miejsce zawodniczka BKL utrzymała w biegu medalowym, poprawiając jeszcze swoją nową życiówkę - 25,33.

- Był to bardzo dobry występ Natalii Wójcik i mam nadzieję, że już w sezonie halowym będziemy mogli włączyć się do walki o medale - komentuje Łukasz Mantyk.

Do dwóch finałów B awansowała także Maria Kołodziejczuk. Zawodniczka Czempiona w eliminacjach 400m ppł uzyskała 65,66, ale w finale pocieszenia już nie startowała. Pozwoliło jej to także na walkę na 100m przez płotki, gdzie również awansowała do finału B. Uzyskała w nim rekord życiowy - 14,40, co dało jej drugie miejsce w finale pocieszenia.

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1343069 odwiedzin