Puchar Polski nie dla Omegi Kleszczów

2020-09-16 21:55:57

Omega Kleszczów zakończyła swoją przygodę z Pucharem Polski na półfinale rozgrywek szczebla okręgowego. W środowym meczu na własnym stadionie kleszczowianie ulegli faworyzowanej Lechii Tomaszów Mazowiecki, choć do przerwy dzielnie radziła sobie z trzecioligowcem.

Omega była ostatnim zespołem z naszego regionu, który pozostał na tym szczeblu rozgrywek pucharowych w okregu piotrkowskim. W grze o okręgowy Puchar Polski jest jeszcze Hetman Rusiec, ale w okręgu sieradzakim do rozegrania jest dopiero 4. runda (Hetman za tydzień gra z czwartoligową Wartą Sieradz).

Faworytem starcia na stadionie w Kleszczowie była oczywiście wyżej o jedną klasę rozgrywkową notowana Lechia. Mimo to, Paweł Wiśniewski i jego koledzy z pola dzielnie bronili bramki Omegi. Gospodarze mieli nawet swoje okazje. Dopiero w drugiej połowie tomaszowianom udało się rozwiązać worek z bramkami. Ostatecznie po przerwie gole strzelali: Kamil Cyran - dwie oraz Aleksander Wiśniewski i Kewin Przygoda.

Omega przegrała 0:4 i zakończyła swój udział w pucharowych rozgrywkach. W drugim półfinale również nie było niespodzianek, a wynik był podobny 4:0 dla gości. Na wyjeździe RKS Radomosko pokonał Polonię Piotrków. Tym samym zarówno Lechia Tomaszów, jak i RKS Radomsko awansowały na szczebel wojewódzki Pucharu Polski. Te mecze zostaną rozegrane w rundzie wiosennej.

Omega Kleszczów – Lechia Tomaszów 0:4 (0:0)
0:1 Kamil Cyran (58’)
0:2 Kamil Cyran (64’)
0:3 Aleksander Wiśniewski (75’)
0:4 Kewin Przygoda (86’)

Skład Omegi: Paweł Wiśniewski - Zieliński, Kowalik, Niedbała, Roczek (46’ Łudczak) - Bociek (89’ Szczepka), Smuga (46’ Mielczarek), Pieniążek (72’ Ociepa), Bisaga (46’ Tomesz), Michalak - Konecki (72’ Hajdasz)

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1167534 odwiedzin