ESPN lepszy od KS Grocholice w derbach Bełchatowa

2020-09-16 21:31:01

ESPN lepszy od KS Grocholice w derbach Bełchatowa

ESPN Bełchatów wyraźnie lepszy od KS Grocholice w derbach Bełchatowa na szczeblu B klasy. W meczu na stadionie przy Ampera liczni kibice oglądali ciekawy mecz, ale dominacja ESPN była niepodważalna.

We wtorek rozegrano zaległy mecz pierwszej kolejki B klasy. Debry Bełchatowa pomiędzy KS Grocholice, a ESPN miały otworzyć ligowe zmagania na najniższym szczeblu rozgrywek okręgu piotrkowskiego, ale mecz został przełożony i zostały rozegrane dopiero teraz. 

Wtorkowe derby zgromadziły na stadionie w Porębach sporą grupę miejscowych kibiców złaknionych derbowych emocji. Tym bardziej, że obie drużyny zanotowały dobry start w rozgrywkach notując wysokie wygrane. Podopieczni trenera Marcina Szóstakiewicza z Grocholic rozbili Czartorię Ręczno 6:1. ESPN rozegrał już dwa mecze, w których zdeklasował rezerwy Włókniarza Zelów 8:0, a ostatnio pokonał 4:2 Ruch Chrzanowice. Zapowiadał się więc ciekawy mecz.

Okazało się jednak, że był to jednostronny pojedynek, w którym dominował zespół ESPN i to pomimo faktu, że grał bez swojego lidera środka pola, doświadczonego Jacka Berensztajna. Trzeba jednak przyznać, że zespół gospodarzy miał swoje okazje i kto wie, jak potoczyłyby się losy meczu, gdyby na początku KSG zamiast w poprzeczkę trafiło do bramki rywali. Jednak dwa gole Filipa Przybylskiego ostudziła zapędy KSG. Kontaktowy gol Marceli Schabowskiego niewiele dał, bo już chwilę później Michał Kutyba podwyższył na 3:1.

Spotkanie prowadzone przez znanego w Bełchatowie arbitra Grzegorza Muskałę było ciekawym widowiskiem, choć w drugiej odsłonie goście, grający na codzień po drugiej stronie miasta (na boisku PCS), jeszcze przykręcili śrubę. Bohaterem drugiej połowy okazał się Łukasz Michalski, który skompletował klasycznego hat-tricka.

Efektowne zwycięstwo 6:1, to trzecia wygrana ESPN w sezonie, która daje drużynie trenera Szymona Lesiakowskiego pozycję lidera B klasy.

KS Grocholice – ESPN Bełchatów 1:6 (1:3)
0:1 Filip Przybylski (11’)
0:2 Filip Przybylski (21’)
1:2 Marceli Schabowski (35’)
1:3 Michał Kutyba (37’)
1:4 Łukasz Michalski (47’)
1:5 Łukasz Michalski (88’)
1:6 Łukasz Michalski (90’)

KSG: Maciejek – Jędrysiak, Nowicki, Gierczak (83′ Pacholak), Adrian Nowak – Wieczorek, Dylewski, Sebastian Michalczyk (46′ Figlus, 69′ Dudziński), Orlik, Stępień (46′ Pawełczyk) – Schabowski (62′ Piotr Michalczyk)
ESPN: Bąkowicz – Banasiak, Kutyba (46′ Michalski), Guszczar (72′ Wojtczyk), Śliwiński – Mikołaj Nowak, Pawlik, Piechowicz ż, Napieraj, Dawid Nowak (61′ Frąckowicz) – Przybylski (68′ Siewier).

fot. Piotr Tokarczyk /FotoPiotr

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378464 odwiedzin