Astorianki wygrywają w Ząbkach

2020-09-15 15:32:44

Astoria Szczerców Junior z pierwszym zwycięstwem w sezonie ligowym. Piłkarki ze Szczercowa pokonały na wyjeździe WAP Warszawa w dramatycznych okolicznościach.

Po niezbyt udanej inauguracji sezonu w rozgrywkach 3. ligi (porazka 0:3 z Fortami Piątnica) Astorianki pojechały do Ząbek, by na stadionie tamtejszego Dolcana zmierzyć się z WAP Warszawa. Już od początku gry to podopieczne trenera Łukasza Topolskiego narzuciły swoje tempo i styl gry, ale gospodynie nie dały się pokonać. Do przerwy nie było więc goli, za to po zmianie stron kibice oglądali prawdziwy rollercoster.

Cztery gole dla obu drużyn wpadły w bardzo podobny sposób. Gospodynie objęły prowadznie po strzale z rzutu wolnego. Astoria Junior już po kilku minutach odpowiedziała tym samym. Bramkę na 1:1 zdobyła etatowa wykonawczyni rzutów wolnych Nikola Góra, która znów popisała się precyzyjnym uderzeniem.

Dwa kolejne gole to strzały z rzutów karnych. Niestety nie obyło się bez kontrowersji. Jedenastka dla drużyny WAP była mocno wątpliwa, ale decyzja arbitra okazała się ostateczna. Na szczęście chwilę później faulowana w polu karnym rywalek była jedna z Astorianek, co skutkowało "jedenastką" dla zespołu ze Szczercowa. Niezawodną egzekutorką okazała się ponownie Nikola Góra.

W końcówce bliska wyprowadzenia Astorii Junior na prowadzenie była Zuzanna Biernat, ale przestrzeliła w dobrej sytuacji. Szczercowianki jednak nie rezygnowały i dopieły swego w doliczonym czasie gry. Tuż przy lini końcowej piłkę opanowała Julia Muszyńska, ograła jedną z rywalek i wrzuciła piłkę na dalszy słupek, gdzie efektownym strzałem głową pod poprzeczkę zwycięską bramkę strzeliła Angelika Opyd.

WAP Warszawa - LUKS Astoria Szczerców Junior 2:3 (0:0)
Bramki dla Astorii Junior: Natalia Góra (dwie), Angelika Opyd
Skład Astorii Junior: Lidia Płuciennik -Zuzanna Adamczyk, Weronika Kaczmarek, Nikola Góra, Karina Lubońska - Julia Gryś, Marta Kowalewska(Nikola Kostrzewa), Julia Muszyńska - Aleksandra Wicher (Katarzyna Brandt), Natalia Jarząbek (Zuzanna Biernat), Angelika Opyd.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1167548 odwiedzin