Porażka dziewcząt Astorii Szczerców Junior w finale Pucharu Polski

2020-09-09 22:53:29

Porażka dziewcząt Astorii Szczerców Junior w finale Pucharu Polski

Wojewódzki Puchar Polski nie dla dziewczyn Astorii Szczerców Junior. W finale rozgrywek Astorianki uległy MGUKS Pogoni Zduńska Wola 1:4.

W Łodzi przy Minerskiej rozegrano finał Pucharu Polski kobiet na szczeblu wojewódzkim z udziałem młodej drużyny Astorii Szczerców Junior. Niestety wyprawa do stolicy województwa Astoriankom się nie udała, ale szczercowianki zdobyły cenne doświadczenie.

Drużyna Pogoni dość szybko objęła prowadzenie i to w pechowym dla Astorii Junior momencie, kiedy opatrywana poza boiskiem była Maja Wolańczyk (chwilę później zeszła z boiska). Jednej zawodniczki zabrakło do krycia pod bramką i rywalki objęły prowadzenie.

Po stracie gola szczercowianki przyspieszyły, a bliska wyrównania była Angelika Opyd, ale po jej strzale piłka obiła poprzeczkę.

Drugi gol dla Pogoni padł po przerwie. Nadzieję w serca dziewczyn ze Szczercowa wlała jeszcze Nikola Góra, która efektownym strzałem z wolnego zdobyła kontaktową bramkę. Niestety dwa kolejne gole strzeliły zduńskowolanki, w tym czwartego już w doliczonym czasie gry.

Był to szybki, ciekawy mecz. Zwycięstwo Pogoni daje tej drużynie przepustkę do gry na szczeblu centralnym Pucharu Polski. Na pocieszenie dziewczyny Astorii Junior odebrały srebrne medale.

- Zabrakło nam spokoju w środku pola - komentuje Łukasz Topolski, trener Astorii Junior. - Jesteśmy młodą drużyną, złożoną głównie z dziewcząt 17-, 18-letnich. Uważam, że piłkarsko nie odstajemy, przeciwnie, nawet od wielu drużyn z którymi się mierzymy jesteśmy lepsi, natomiast doświadczenie przeciwniczek bierze górę - dodaje. - Po tym meczu towarzyszy nam uczucie dumy i złości. Musimy pracować nad mądrością gry, uczyć się boiskowego cwaniactwa. To przyjdzie z czasem - dodaje trener Topolski.

W weekend Astorianki grają ligowy mecz w III lidze z WAP Warszawa (notabene przydałby się sponsor, który sfinansuje podróż drużyny na mecz, bo jak na razie dziewczyny jeżdżą prywatnymi autami). W sobotę rozgrywki młodziczek zaczyna także drużyna roczników 2008-2010. Dziewczęta chętne do gry mogą zgłaszać się do klubu.

Wojewódzki Finał Pucharu Polski Kobiet

Astoria Szczerców Junior - MGUKS Pogoń Zduńska Wola 1:4 (0:1)
Gol dla Astorii Junior: Nikola Góra (61’)
Skład Astorii Junior: Natalia Labryszewska - Maja Wolańczyk (20’ Nikola Kostrzewa), Weronika Kaczmarek, Nikola Góra, Zuzanna Adamczyk - Karina Lubońska, Katarzyna Brandt (80’ Natalia Jarząbek), Julia Muszyńska (46’ Marta Kowalewska), Angelika Opyd, Barbara Janus (73’ Daria Tarabasz), Julia Gryś.
W poprzednich meczach pucharowych zagrały także: Aleksandra Wicher, Wiktoria Kaczmarek, Julia Stolarczyk, Oliwia Kasędra, Joanna Naturalna, Lidia Płuciennik, Nikola Kiereś, Zuzanna Biernat.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378454 odwiedzin