Astorianki grają o wojewódzki Puchar Polski

2020-09-09 06:29:55

Astorianki grają o wojewódzki Puchar Polski

Żeński zespół Astorii Szczerców Junior zagra dziś w finale Pucharu Polski na szczeblu województwa łódzkiego. Zwycięstwo Astorianek nad Pogonią Zduńska Wola da im przepustkę do walki o Puchar Polski na szczeblu ogólnopolskim.

W środę o godz. 16.30 na stadionie przy ul. Minerskiej w Łodzi żeński zespół Astorii Szczerców Junior zmierzy się z MGUKS Pogonią Zduńska Wola w Finale Wojewódzkiego Pucharu Polski.

- Wierzymy, że wygramy, mimo, że ostatni sparing przegraliśmy z nimi... 0:10 - mówi Łukasz Topolski, trener Astorianek, jak mówią o sobie dziewczyny ze Szczercowa. - Na czym opieram tą wiarę? Na naszych umiejętnościach oczywiście - podkreśla szkoleniowiec. - W tamtym sparingu nie grały wszystkie dziewczyny, poza tym, zespół jest przekonany, że rywalki są w naszym zasięgu. Piłka jest przewrotna - dodaje.

Awans do finału wojewódzkiego Astorianki wywalczyły w sierpniowych meczach pucharowych. W pierwszej rundzie wyeliminowały PTC Pabianice, wygrywając 2:0, po golach Julii Muszyńskiej i Wiktorii Kaczmarek. Był to mecz z podtekstami, bowiem obie drużyny biły się ze sobą w III lidze, której nie dokończono z powodu pandemii. Wygrana zespołu ze Szczercowa nieformalnie potwierdziła, że to Astorianki były zespołem lepszym od drużyny z Pabianic.

Dramatyczny przebieg miał drugi mecz pucharowy Astorii Junior. W półfinale podopieczne trenera Topolskiego spotkały się z Fiero Zawiszą Rzgów. Już w pierwszej akcji Astoria Junior objęła prowadzenie po strzele Natalii Góry. Kwadrans później podwyższyła Julia Muszyńska i wydawało się, że awans szczercowianek jest pewny. Tymczasem rywalki przejęły inicjatywę i w końcówce meczu dwoma szybkimi golami doprowadziły do remisu i olbrzymich nerwów. Astorianki zapewniły sobie zwycięstwo w 90. minucie, dzięki pięknemu trafieniu z rzutu wolnego Natalii Góry.

Stawką dzisiejszego meczu w Łodzi pomiędzy Astorią Junior a Pogonią Zduńska Wola oprócz Wojewódzkiego Pucharu Polski jest też awans do rozgrywek ogólnopolskich, w których wystartują 64 drużyny z całego kraju, bez podziału na koszyki.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1378441 odwiedzin