Nawałnice paraliżują bełchatowskie mistrzostwa lekkoatletyczne

2020-09-08 15:22:29

Nawałnice paraliżują bełchatowskie mistrzostwa lekkoatletyczne

Burze i nawałnice sparaliżowały lekkoatletyczne mistrzostwa województwa łódzkiego w Bełchatowie. Zawodów juniorów i juniorów młodszych nie udało się rozegrać. Na dwa dni rozłożono rywalizację najmłodszych lekkoatletów w kategoriach U-12 i U-14.

Drugą edycję mistrzostw województwa łódzkiego w kategoriach U-12 i U-14, których w ubiegłym roku inicjatorem było Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie i UKS Czempion rozegrano na raty. 26 sierpnia zawody trzeba było nagle przerwać po tym, jak nad bełchatowskim stadionem rozpętała się prawdziwa nawałnica. Deszcz i porywisty wiatr uniemożliwiły przeprowadzenie zawodów do końca. Zostały one dokończone tydzień później, kiedy Bełchatów miał być gospodarzem mistrzostw juniorów młodszych i juniorów. Niestety tego dnia udało się tylko dokończyć rywalizację młodszych dzieci i to też w niesprzyjających warunkach, przy padającym deszczu. Niestety zawody w kategoriach U-18 i U-20 właściwie nie zdążyły się zacząć z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych. Czy, i kiedy zawody zostaną rozegrane, na razie nie wiadomo.

Natomiast w kategoriach U-12 i U-14, w rozgrywanych na raty zawodach wartościowe wyniki odnieśli najmłodsi bełchatowscy lekkoatleci.

Rywalizację sprinterską na 60m w kategorii U-14 zdominowały zawodniczki UKS Czempion. Podopieczne trenera Dariusza Rybarczyka zgarnęły komplet medali, zajmując całe podium. Zwyciężyła z czasem 8,22 Amelia Zochniak. Druga była Małgorzata Domagała (8,31), a trzecia Anna Olczyk (8,40) [na zdjęciu dekoracja z tego biegu]. Wszystkie trzy dziewczyny, wraz z Barbarą Haładaj zdominowały także bieg sztafetowy 4x100m. Sztafeta Czempiona wygrała w czasie 52,27.

Natomiast sztafetę 4x100m w młodszej kategorii do lat 12 wygrała drużyna Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego (startowały tylko dwie sztafety), w składzie Aleksandra Jasińska, Alicja Morawiec, Lena Danielczyk i Alicja Sinkiewicz (czas 1:03.02).

Alicja Morawiec dodatkowo zdobyła brąz w biegu na 300m ustanawiając rekord życiowy - 51,90. Jeszcze większe powody do zadowolenia miała jej koleżanka Alicja Sinkiewicz, która wygrała bieg na 600m z czasem 2:04,04. Trzecia w tym biegu była Kinga Paradecka (2:12,57) z Czempiona. Tuż za podium uplasowała się kolejna reprezentantka BKL Martyna Wolna.

Na tym samym dystansie w kat. U-14 druga była Barbara Haładaj z czasem 1:53,75. Natomiast w tej kategorii wiekowej na 300m brąz zdobyła Martyna Witkowska z Omegi Kleszczów.

4,80m to wynik Anny Olczyk w skoku w dal, który dał zawodniczce Czempiona brąz. Aż pięć podopiecznych trenerki Agnieszki Morawiec startowało w skoku w dal U-12. Najwyżej, na 6. miejscu uplasowała się Lena Danielczyk (3,79m). Lena oraz jej koleżanka z BKL Zofia Sztajnert pobiegły też w finale 60-tki, plasując się odpowiednio na 8. i 6. miejscu.

Na 600m w kat. U-14 srebro, z czasem 1:46,61 zdobył Paweł Kaczmarczyk z LKS Omegi Kleszczów. Tuż za nim, na trzecim miejscu uplasował się Szymon Kleczyk z Czempiona (1:47,01). Natomiast w kategorii U-12 na tym dystansie drugi był Maksymilian Paradecki (2:02,63).

Medale Czempioni zdobyli też w skoku wzwyż w kat. U-14. Konkurs dziewcząt wygrała Hanna Nowicka (130cm). W konkursie chłopców wszyscy medaliści uzyskali 140cm, o kolejności decydowała liczba oddanych skoków. Jerzy Jurczak był drugi, a Mateusz Wośko, który otarł się także o podium skoku w dal (4,61m i 4. miejsce) był trzeci.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1343062 odwiedzin