Sztafeta Czempiona Bełchatów najlepsza w Łódzkiem. Pięć medali naszych lekkoatletów

2020-09-06 08:22:45

Sztafeta Czempiona Bełchatów najlepsza w Łódzkiem. Pięć medali naszych lekkoatletów

Pięć medali zdobyli lekkoatleci z Bełchatowa podczas mistrzostw województwa łódzkiego młodzików. Rewelacją okazała się sztafeta dziewcząt UKS Czempion Bełchatów 4x100m, która sięgnęła po złoto i ma aspiracje udziału w mistrzostwach Polski. W sumie cztery medale przypadły UKS Czempion, a jeden Bełchatowskiemu Klubowi Lekkoatletycznemu. 

Sztafeta 4x100m UKS Czempion pobiegła w składzie: Julia Grochulska, Julia Jończyk, Martyna Mielczarek, Zuzanna Mielczarek. Podopieczne trenera Dariusza Rybarczyka nie tylko bardzo dobrze pobiegły, ale też znakomicie podawały sobie pałeczkę. Czas 51.86 jest obecnie piątym wynikiem w Polsce. 

Drugi złoty medal mistrzostw województwa zdobyła dla Czempiona Martyna Mielczarek, która zwyciężyła w biegu na 200m ppł, osiągając rekord życiowy - 30,51 i przesuwając się na siódme miejsce w rankingu krajowym.

WYNIKI

Srebrny krążek wywalczyła Julia Grochulska, która medal w skoku wzwyż zapewniła sobie skokiem na 152cm. Natomiast brązowy medal w skoku w dal zdobyła Zuzanna Mielczarek, uzyskując 4,71m. W finałowym biegu setki 7. miejsce (13,67) zajęła Julia Jończyk.

Srebrny medal z Łodzi przywiózł także reprezentant BKL, Dawid Danielczyk. Podopieczny trenera Łukasza Mantyka z czasem 11,91 awansował do finału sprintu na 100m. W biegu medalowym poprawił się uzyskując 11,67, co dało mu srebrny medal. 

Dodajmy, że w finale tego biegu uczestniczył także Miłosz Stawiak z Omegi Kleszczów, który był ósmy, z czasem 12.81, który jest jego życiówką. 

Młodzicy o medale mistrzostw Polski rywalizować będą w Słupsku, w dniach 26-27 września.

 

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1343048 odwiedzin