BKL z rekordami życiowymi. Rewelacyjna Natalia Wójcik

2020-09-01 23:06:54

BKL z rekordami życiowymi. Rewelacyjna Natalia Wójcik

Reprezentanci Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego na ostatniej prostej przed mistrzostwami Polski spisują się obiecująco, bijąc rekordy życiowe. W rewelacyjnej formie jest Natalia Wójcik, która poprawia się co start. Jakub Bracki w trójskoku jest najlepszy w Polsce.

Reprezentanci BKL z dobrej strony pokazali się już w Łodzi, gdzie startowali w przerwie między obozami. Tym razem, już po powrocie ze zgrupowania podopieczni trenera Łukasza Mantyka startowali w Warszawie i Bielsku-Białej.

Kapitalną formą błysnęła Natalia Wójcik. 16-latka w Warszawie ustanowiła rekordy życiowe na 100m i 200m, odpowiednio 12,77 i 26,10 i to w warunkach niesprzyjających dla sprinterów. To jednak nie wszystko, bo w kolejnym starcie, podczas Beskidian Athletic w Bielsku-Białej Natalia pobiegła jeszcze lepiej. Tym razem pozwoliły na to warunki atmosferyczne. Na 100m uzyskała 12,50, a na 200m - 25,57, co dało jej odpowiednio czwarte i trzecie miejsce. Ale jeszcze ważniejsze jest to, że świetnym występem reprezentantka BKL zapewniła sobie minimum na mistrzostwa Polski w kategorii U-18. Do tego, sprawiła sobie bardzo miły prezent urodzinowy.

- Ta dziewczyna ma talent i formę. Jeżeli trafi na warunki, to pokaże na co ją stać - ocenia trener Łukasz Mantyk.

Rewelacyjnie w stolicy spisał się również Jakub Bracki, który w trójskoku uzyskał znakomity rekord życiowy 14,18, co jest najlepszym w tym roku wynikiem w Polsce w kategorii U-18. Tym samym Kuba urasta do grona faworyta do medalu i to złotego podczas mistrzostw kraju.

Jakub Bracki życiówkę poprawił też w Bielsku-Białej. Tym razem jednak w przy jednym odbiciu, czyli w skoku w dal. 6,49m dało mu drugie miejsce w konkursie, za klubowym kolegą Adamem Patrzykiem, który skoczył 6,54. Dla niego to także rekord życiowy.

Rekordowe wyniki osiąga także młodzik Dawid Danielczyk, który w Warszawie uzyskał 11,93 na setkę, by u podnóża Beskidów poprawić "personal best" na 11,58 (dało mu to trzecie miejsce w zawodach).

Życiówki na poziomie 12,00 i 12,01 podczas Beskidian Athletic na 100m uzyskali juniorzy młodsi, odpowiednio Bartosz Kacprzyk i Damian Górny. Co ciekawe, Damian jest bratem utytułowanego Mateusza Górnego. - Sądzę, że jeżeli Damian przepracuje systematycznie rok, to zrobi duże postępy i będzie gonił swojego starszego brata w szybkim tempie - ocenia trener Mantyk.

Filip Chrosta, który słabiej spisał się w Warszawie, w Bielsku-Białej wygrał rywalizację na 200m, uzyskując 22,13, co pokazuje, że małymi krokami wchodzi w decydujący moment sezonu.

Zwycięstwo odnieśli również juniorzy młodsi BKL w sztafecie 4x100m, w składzie Damian Górny, Jakub Bracki, Dawid Tatara oraz Bartosz Kacprzyk, uzyskując 45,05. Wynik ten daje nadzieję na awans sztafety do mistrzostw Polski juniorów młodszych.

Warto dodać, że w zawodach wystartowała także siostra Natalii Wójcik - Martyna, która reprezentuje barwy LuKS Strzałków. Systematycznie, razem z siostrą trenuje dopiero od miesiąca. Natomiast przerwę w startach ma Oskar Łucki, który po obozie kadry narodowej potrzebuje odpoczynku. - Jego ciało jest przeciążone i mam nadzieję, że te kilka dni do mistrzostw Polski wystarczy, aby postawić go na nogi - ocenia Łukasz Mantyk. - Czasem taki występ "na świeżości" może być zaskakujący - dodaje.Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1316913 odwiedzin