Lekkoatletyczny tydzień w PCS

2020-08-24 22:36:20

Lekkoatletyczny tydzień w PCS

To będzie prawdziwie lekkoatletyczny tydzień w Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie. O mistrzostwo województwa powalczą lekkoatleci w czterech kategoriach wiekowych. Do tego finał cyklu pięciu biegów i amatorskie mistrzostwa dla całych rodzin. Tydzień królowej sportu zapowiada się emocjonująco.

Lekkoatletyczne zmagania na stadionie PCS rozpoczną się już w środę, 26 sierpnia. Od godz. 11 na bieżni, skoczniach i rzutniach rozgrywane będą Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w kategoriach U-12 i U-14. To drugie zawody tej rangi w najmłodszych lekkoatletycznych kategoriach. Ich inicjatorami były PCS i UKS Czempion Bełchatów. Pierwsza edycja zawodów odbyła się w tym roku. Szykuje się spora impreza, bo do udziału w zawodach zgłoszono ok. 200 sportowców z 12 klubów, w tym bełchatowskich - BKL, Czempion i Omega Kleszczów.

Tydzień później, 1 września na stadionie lekkoatletycznym w Bełchatowie odbędą się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Juniorów i Juniorów Młodszych, czyli kategorie U-18 i U-20. To już będzie poważna rywalizacja i jedna z ostatnich okazji do łapania formy i minimów na mistrzostwa Polski.  Rok temu te zawody także odbyły się w Bełchatowie.

Między rywalizacją dla zawodników zrzeszonych w klubach lekkoatletycznych, odbędą się też zawody dla amatorów. Już w piątek, 28 sierpnia odbędzie się ostatni, piąty bieg z cyklu "Wieczornego Pucharu Pięciu Biegów". Tym razem na dystansie 5000m. Przypomnijmy, że dwie pierwsze edycje na 3000m i 1 milę wygrał Tomasz Kunikowski z Łodzi, zaś rywalizację na 1000m i 2000m zwyciężył Konrad Chrostowski z Radomska. Który z nich wygra na najdłuższym dystansie z cyklu i w blasku jupiterów zgarnie główną nagrodę? To okaże się w piątkowy wieczór. Po zakończeniu rywalizacji nastąpi podsumowanie cyklu i rozdanie medali.  

Natomiast w niedzielę, 30 sierpnia na wszystkich sympatyków królowej sportu czekają rodzinne zawody "Pokolenia LA". To sztandarowa impreza w kalendarzu Powiatowego Centrum Sportu, która odbędzie się już po raz czwarty. Chętni amatorzy mogą rywalizować w sześciu konkurencjach lekkoatletycznych - trzech biegowych: 100m, 400m i 3000m z przeszkodami oraz trzech technicznych: skok wzwyż, skok w dal i pchnięcie kulą. Oczywiście rywalizacja toczyć się będzie z podziałem na płeć i kategorie wiekowe. Zmagania najlepszych zostaną uhonorowane medalami i pamiątkowymi dyplomami.

W czasie kiedy dorośli będą sprawdzać swoje możliwości lekkoatletyczne, na płycie stadionu rozegrany zostanie “Krasnal cross” dla dzieci. Będzie to bieg z przeszkodami, sprawdzający szybkość, wytrzymałość i koordynację ruchową najmłodszych.

Tydzień z lekką atletyką w PCS:

* 26 sierpnia (środa), godz. 11.00 - Mistrzostwa Województwa Łódzkiego U-12 i U-14;
* 28 sierpnia (piątek), godz. 18.00 - "Wieczorny Puchar Pięciu Biegów" - 5000m, podsumowanie cyklu;
* 30 sierpnia (niedziela), godz. 14.00 - "Pokolenia LA" i "Krasnal Cross";
* 1 września (wtorek), godz. 13.00 - Mistrzostwa Województwa Łódzkiego U-18 i U-20.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1343021 odwiedzin